Američan a Mexičanka se vzali přes plot, aby dokázali, že láska nemá hranice

„Brána naděje“. Tak se říká části plotu, která od sebe odděluje Ameriku a Mexiko a jednou za čas ji pohraniční stráž otevře, aby se bez vízové povinnosti mohly setkat rozdělené rodiny. Tento víkend se ale stalo něco neobvyklého. Brian a Evelia si během setkání u zdi řekli své „ano“, aby dokázali, že láska nemá hranice. O události informoval server BBC.
Američan a Mexičanka se vzali přes plot, aby dokázali, že láska nemá hranice
Američan a Mexičanka se vzali přes plot, aby dokázali, že láska nemá hranice
youtube/ World News

reklama

Američan Brian Houston žije v San Diegu, které od mexické Tijuany odděluje jedna z nejstřeženějších hranic světa. A právě odtud pochází jeho láska Evelia Reyes. Protože Mexičanka nemá vízum do Spojených států a Brian zase nemůže cestovat do Mexika, nezbývalo jim nic jiného, než se vzít na hranicích. Svazkem u „brány naděje“ chtěli celému světu ukázat, že láska nemá hranice. „Přál bych si, aby mohla Evelia přijít do Ameriky a mít velkou svatbu. Ale bohužel to nejde. Svazkem na tomhle místě chceme lidem ukázat, že láska nemá hranice,“ řekl novomanžel podle BBC.

Nyní novomanželé doufají, že Evelia dostane co nejdříve víza a bude se moci odstěhovat za svým manželem do Spojených států. Celý proces se však může protáhnout na déle než rok.

 

V USA pobývá více jak 11 milionů neregistrovaných přistěhovalců, z nichž mnozí pocházejí z Mexika. Kvůli nelegálnímu statusu nemohou navštívit své rodiny, aniž by se při cestě zpět do Ameriky nebáli deportace.

Brána naděje se otevírá zřídkakdy. Od roku 2013 se otevřela šestkrát. Celou událost organizuje skupina Border Angels. Letos se díky této akci mohlo sejít dvanáct rozdělených rodin. Na obětí a pár slov měly však rodiny pouhé tři minuty. 

reklama

reklama