Američance zakázali vstup do letadla s křečkem. Spláchla ho do záchodu

Bizarní případ s nepěkným koncem pro křečka se odehrál na letišti v americkém Baltimoru. Studentka tam spláchla svého křečka do toalety poté, co ji s ním zaměstnanci aerolinky nepustili do letadla. A proč dívka zvolila tak drastické řešení? Prý jí to nařídil personál. To ale aerolinka odmítá.
ilustrační foto
ilustrační foto

reklama

Americká studentka řekla deníku Miami Herald, že se ujišťovala hned dvakrát prostřednictvím telefonu, zda není problém, vzít na palubu drobná domácí zvířata. Letecká společnost Spirit Airlines ji nejprve potvrdila, že si svého mazlíčka na palubu vzít může, ale poté, co dorazila i s křečkem Pebblesem na letiště, se dozvěděla, že žádná zvířata do letadla nesmějí.

Letištní personál ji pak prý doporučil, aby křečka buď vypustila na svobodu nebo spláchla do záchodu. Jednadvacetiletá Belen Aldecoseaová se nejdříve snažila křečka někomu darovat. Pak si zkusila pronajmout auto, aby mohla místo letu jet. Nutně se totiž potřebovala dostat do Miami na lékařské vyšetření. Ani s jedním řešením ale nepochodila.

Páv jako emoční podpora do letadla

Páv na palubu letadla nepatří. Američanka musela svoji emoční podporu nechat doma

Zřejmě ve stresu se nakonec rozhodla k nepochopitelnému činu a křečka s brekem spláchla do toalety. „Byl tak vystrašený, strašně se bál, bylo to hrozné dát ho do toho záchodu,“ popsala pro Miami Herald.

Aldecoseaová pak nasedla do letadla a vrátila se domů. Na leteckou společnost nyní podává žalobu kvůli nepřesným informacím, které na ni prý vytvořily tlak, a v jejichž důsledku zabila svoji emocionální zvířecí podporu.

Aerolinka vinu odmítá

Mluvčí aerolinky Derek Dombrowski sice připustil, že dívka pravděpodobně dostala protichůdné informace a křeček Pebbles měl být vpuštěn na palubu, kategoricky ale vyloučil, že by kdokoliv ze zaměstnanců společnosti naváděl studentku, aby zvíře spláchla.

Americké zákony nezakazují přepravu zvířat, rozhodnutí se ponechává na leteckých společnostech. Mnoho lidí, kteří se bojí létat, totiž své mazlíčky berou s sebou na palubu jako emocionální podporu. Nejčastěji to bývají psi a kočky. Svým majitelům ale pomáhají také třeba veverky nebo ovce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!