Američanka porazila koronavirus volně prodejným lékem, typické příznaky se u ní vůbec neprojevovaly

Sedmatřicetiletá rodačka z Washingtonu, která se zotavila z nákazy Covidem-19, říká, že během nemoci se u ní neprojevil kašel ani kýchání, jak se v případech koronaviru očekává. Naopak prý cítila především neustávající mravenčení v končetinách. Za jejím vyléčením má stát volně prodejný lék z lékárny, informoval Daily Mail.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Při sebemenším podezření na nakažení Covidem-19 mají lidé ve všech postižených zemích zůstat v domácí karanténě. To učinila i Elizabeth Schneiderová ze Seattlu ve státě Washington, tedy v místě s nejvyšší úmrtností ve spojení s koronavirem ve Spojených státech. Schneiderová pro Daily Mail uvedla, že začala pociťovat příznaky podobné chřipce 25. února, tři dny poté, co byla na večírku, který byl později identifikován jako místo, které navštívilo nejméně pět nakažených lidí.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: Vláda nejspíše vyhlásí karanténu pro celé Česko, uvedl Babiš v Partii

„Probudila jsem se velmi unavená, ale nebylo to nic jiného než to, co normálně cítíte, když musíte vstávat a jít do práce.“ Již v poledne prý cítila nastupující bolest hlavy, horečku a bolesti těla, ze zaměstnání proto raději odešla domů. Tam zjistila, že má horečku 39,4 °C.

,,V tu chvíli jsem se začala nekontrolovatelně třást, měla jsem zimnici a mravenčení v končetinách, bylo to opravdu znepokojivé," řekla. Vzala si tedy běžný lék na chřipku a v následujících dnech horečka začala ustupovat.

Protože neměla nejběžnější příznaky, jako je kašel nebo dušnost, myslela si, že o nákazu Covidem-19 jít nemůže. O několik dní později zjistila prostřednictvím Facebooku, že několik dalších návštěvníků večírku, na kterém byla, má podobné příznaky jako ona.

Koronavirus

KORONAVIRUS: Kde a jak se hlásit?

Několik z nich šlo ke svým lékařům, testy na koronavirus jim však podle Daily Mailu nebyly provedeny, jelikož neměli kašel ani dýchací potíže. Elizabeth byla tedy přesvědčená, že také nebude testována, rozhodla se proto přihlásit do soukromého výzkumného programu v Seattlu. Na základě odeslaných vzorků výtěru z nosu u ní byla za několik dní diagnostikována přítomnost Covidu-19, tou dobou už ale příznaky ustupovaly a Schneiderová se cítila mnohem lépe.

,,Nepropadejte panice. Pokud si myslíte, že to máte, měli byste se nechat otestovat. Pokud vaše příznaky nejsou život ohrožující, prostě zůstaňte doma, užívejte volně prodejné léky, pijte hodně vody, odpočiňte si,“ vzkázala Schneiderová lidem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!