Američanovi se vtípek se zmrzlinou natočený pro sociální sítě nevyplatil, dostal trest 30 dní vězení

Čtyřiadvacetiletý Američan, jenž zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí video, jak v supermarketu Walmart lízal zmrzlinu, půjde na 30 dní do vězení. Nepovedený vtípek spočíval v tom, že mladík vzal zmrzlinu z mrazicího boxu, otevřel jí, olízal a vrátil na místo. Nechutná zábava však měla pokračování, informovala BBC.
D'Adrien Anderson
D'Adrien Anderson
https://www.instagram.com/theworldsvillain_/

reklama

Video v hlavní roli se sebou samým zveřejnil v srpnu minulého roku Texasan D’Adrien Anderson. Poté, co olízanou zmrzlinu, do které i strká prsty, vrátí do mrazicího boxu, video končí. Anderson však zmrzlinu ihned poté opět vyndal a šel ji zaplatit, to už však na videu zachyceno není. Když se o případ začala zajímat policie, musel Anderson doložit účtenku od zmrzliny a posuzovány byly i záběry z bezpečnostních kamer, které daly mladíkovi za pravdu.

 

V prohlášení zveřejněném v době jeho zatčení Walmart uvedl, že: „Pokud je s potravinami manipulováno nebo pokud zákazník vzbuzuje dojem, že produkt zanechal poškozený, začneme okamžitě postupovat tak, abychom tyto zákazníky identifikovali, zadrželi a stíhali. Pro ty, kteří si myslí, že je to vtip – není."

Američanovi hrozil trest odnětí svobody až na jeden rok, jelikož se ale v lednu ke svému činu přiznal, konečný verdikt zněl o něco mírněji – za mřížemi pobyde „pouhých“ 30 dní. Podle informací ČTK dostal mladík půlroční podmíněný trest, musí zaplatit pokutu 1000 dolarů, odškodné obchodu ve výši zhruba 1600 dolarů a musí také odpracovat sto hodin na veřejně prospěšných pracích, uvedla televize Fox News. Podle vyjádření Walmartu utrpěl obchodní řetězec velkou finanční ztrátu, jelikož musel nechat stáhnout z prodeje všechny výrobky od firmy, od níž byla zmrzlina v Andersonově videu.

reklama

reklama