Ani Austrálie nepodepíše pakt o migraci. Představuje riziko v podněcování k nelegální migraci

Austrálie je další zemí, která odmítá podepsat globální pakt OSN o migraci. Tamní ministři ve středu prohlásili, že pakt není v australském národním zájmu, uvedla agentura DPA.
Imigranti na moři....
Imigranti na moři....
Official U.S. Navy Page from United States of America U.S. Navy photo/U.S. Navy

reklama

Globální dohoda o migraci, která má být podepsána příští měsíc na nadcházejícím summitu OSN v Maroku, „by mohla představovat riziko v rámci podněcování ilegálních vstupů do Austrálie“. Uvádí to australská vláda ve svém prohlášení, podepsaném předsedou vlády Scottem Morrisonem, ministrem pro vnitřní záležitosti Peterem Duttonem a ministrem zahraničí Marisem Paynem.

Pakt dostatečně nerozlišuje mezi legální a nelegální migrací

V prohlášení je také uvedeno, že smlouva „nedokáže adekvátně rozlišovat mezi lidmi, kteří vstoupí do Austrálie nelegálně a těmi, kteří do Austrálie přicházejí legální cestou.“

ilustrační foto

Nelegální uprchlíky nechceme! Česká vláda odmítla globální pakt OSN o migraci

Globální pakt OSN o migraci již dříve odmítlo několik států včetně České republiky. Jedná se především o země, které jsou vedeny konzervativnějšími vládami: Rakousko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Izrael nebo Spojené státy americké.

Ekonomická migrace jako lidské právo

Výhrady k paktu má také Slovensko, kde však aktuálně pohrozil svou demisí v případě odmítnutí dohody šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák.

Kritici dohody tvrdí, že ona nezávazná dohoda zakotvuje ekonomickou migraci jako základní lidské právo, zatímco podle zastánců zlepší řízení migračních toků a ochrání lidská práva.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!