Anonymous proti britské vládě, a to nejen v kauze Skripal

Po Novém roce se opět ohlásila mezinárodní skupina hackerů Anonymous, a to s dokumenty odhalujícími akce britské vlády nejen v organizované protiruské kampani, ale i proti svým domácím politickým rivalům.
Hackeři vstupují do nejvyšší politiky
Hackeři vstupují do nejvyšší politiky
Anonymous

reklama

Již v listopadu a v prosinci Anonymous zveřejnili část dokumentů týkajících se britské nevládní organizace Integrity Initiative, která hraje hlavní roli v kauze, a to nejen kolem Skripalů. Anonymous o ní už dříve konstatovali: „Integrity Initiative buduje clustery nebo kontaktní skupiny důvěryhodných novinářů, vojenských osobností, akademiků a lobbistů v zahraničí. Tito lidé dostávají upozornění prostřednictvím sociálních médií, aby podnikli kroky, když Londýn vnímá potřebu zasáhnout. Organizace Integrity Initiative se sice tváří jako nevládní, ale přitom je placená britskou vládou, USA a NATO.“

 „Získali jsme velké množství dokumentů týkajících se aktivit projektu Integrity Initiative. Ten byl odstartován na podzim roku 2015 a byl financován britskou vládou. Deklarovaným cílem projektu je potlačit ruskou propagandu a hybridní válku Moskvy. Velká Británie vytvořila v Evropě, Spojených státech a Kanadě rozsáhlou informační tajnou službu, která se skládá ze zástupců politických, vojenských, akademických a žurnalistických komunit, v jejímž čele stojí jmenovaný londýnský think tank.“ poznamenávají Anonymous.

Ilustrační foto

Masivní útok hackerů: Zveřejnili osobní data německých politiků. Zástupci AfD ale chybí

Důvody naštvání hackerů

Kauza Skripal a protiruská kampaň je pouze jedním z mnoha bodů, na něž mezinárodní hackerská skupina Anonymous upozorňuje. „Cílem koordinovaného úsilí Anonymous z celého světa je donutit britské politiky, aby reagovali na nepřijatelnou a ve skutečnosti nezákonnou činnost britské vlády, která využívá veřejné peníze k uskutečňování dezinformační kampaně nejen v EU, USA a Kanadě, ale také ve Velké Británii, a to zejména kampaně proti Labouristické straně. Činnost organizace Integrity Initiative je nyní oficiálně vyšetřována a my slibujeme, že budeme toto vyšetřování bedlivě zkoumat. Chceme mít jistotu, že bude vedeno čestně, otevřeně a naprosto transparentně…“.

Anonymous chtějí „svými odbornými schopnostmi“ varovat vládu Spojeného království, aby nepodnikala ilegální aktivity pod rouškou nevládních a dobrovolných organizací, jako jsou vzájemně propojené organizace Integrity Initiative či Institute for Statecraft.

Po varováních z prosince nyní, 4.ledna 2019, Anonymous ztratili s britskou vládou trpělivost a zveřejnili další řadu dokumentů, které vládu kompromitují. Jde o zprávy o aktivitě ruských mediálních struktur nebo o faktury dokazující to, že Integrity Initiative za peníze britských poplatníků špehovala činnost labouristů, a to zejména jejich předáka Jeremyho Corbyna. Navíc si zde Anonymous podávají Chrise Hernona, bývalého pracovníka monitoringu BBC, který se podílel mimo jiné na kauze Skripal. Výsledek pátrání mezinárodní skupiny Anonymous se pochopitelně velmi zalíbil ruské straně, která s velkým zadostiučiněním dokument zveřejnila.

K tomu nyní Anonymous uvádějí: „Varovali jsme britskou vládu, aby čestně a transparentně přistoupila k vyšetřování činnosti organizací Integrity Initiative a Institute for Statecraft. Dnes se ale můžeme přesvědčit jen o neohrabaných výmluvách a pokusech politiků celou kauzu zamést pod stůl. Bez skrupulí a nezákonné používají peníze britských daňových poplatníků k organizaci kampaně proti Jeremymu Corbynovi a celé Labouristické straně. Takové jednání nesmí zůstat nepotrestáno! Abychom zabránili konzervativním ministrům, aby z lavic parlamentu Spojeného království lhali lidem do očí, rozhodli jsme se zveřejnit další část dokumentů, které mohou ještě lépe a transparentněji celou kazu pomoci vyšetřit.“

Mirko Raduševič

reklama

reklama