Armáda obsadila obchodní dům v centru Prahy a verbovala nové rekruty

Toužili jste někdy potom být vojákem? V jednom z obchodních domů v centru Prahy armáda lákala nové rekruty. Na vlastní kůži jste si tak mohli vyzkoušet práci vojáků nebo fyzické přijímací testy.
17. 4. 2018 ZPRÁVY: ARMÁDA OBSADILA OBCHODNÍ DŮM V CENTRU PRAHY A VERBOVALA NOVÉ REKRUTY
17. 4. 2018 ZPRÁVY: ARMÁDA OBSADILA OBCHODNÍ DŮM V CENTRU PRAHY A VERBOVALA NOVÉ REKRUTY

reklama

Ukázky bojového umění, slaňování a samozřejmě hodně vojenské techniky. Obchodní dům v Praze na Vinohradech se proměnil spíš ve vojenskou základnu. Armáda ukázala to nejlepší, co mohla. A to jak na čtyřech kolech, dvou kolech i na pásech. Na přehlídce nechyběla ani proslavená obrněná bojová vozidla Pandur.

Kolem poledne pak způsobil pozdvižení vojenský vrtulník, který přelétl nad obchodním domem. Právě na víceúčelové vrtulníky vojáci netrpělivě čekají. „Se musí jednat o víceúčelový vrtulník. Já věřím, že ten vrtulník dneska na trhu je,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima náčelník Generálního štábu armády ČR Josef Bečvář. „Mediálně propírané kauzy jsou vrtulníky, které budu zadávat v létě,“ upřesnila ministryně obrany v demisi Kateřina Šlechtová (nestr. za ANO).

Lidé si mohli vyzkoušet svou fyzickou zdatnost a jestli by je armáda přijala. „Pro mě zklamání, protože leh sedy jsem nedala,“ popsala jedna z návštěvnic. „Fyzická kondice populace je dost špatná,“ doplnil vedoucí oddělení pro výběr personálu Armády ČR Pavel Novák. Podobné akce probíhají po celé republice. V centru Prahy se zopakuje opět za rok.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!