Atentát v Paříži: Čečenec pobodal kolemjdoucí, jeden z nich útok nepřežil. K činu se přihlásil IS

Včera večer napadl nožem mladý Čečenec náhodné kolemjdoucí. Jeden člověk útok nepřežil, další čtyři zranil. Police útočníka zastřelila. Jedná se o teroristický čin- k útoku se totiž přihlásil Islámský stát. Informace přinesla zahraniční média.
Útok v Paříži
Útok v Paříži
Twitter/China Xinhua News ‏

reklama

Kolem 21:00 místního času zaútočil mladý muž čečenského původu na skupinku kolemjdoucích v Place de l´Opéra v druhém pařížském obvodu. Podle očitých svědků vykřikoval podezřelý „Alláhu Akbar“ (Bůh je velký). Jeden z napadených, devětadvacetiletý muž, útok nepřežil. Další čtyři lidé jsou zraněni. Policie útočníka zastřelila krátce po útoku.

K činu se přihlásil Islámský stát. IS později řekl, že útočník, který se narodil v roce 1997, byl jedním z jejich vojáků.

 

 

Útočník u sebe neměl žádné doklady a média se rozcházejí v informacích o jeho státní příslušnosti. Není ovšem vyloučené, že měl muž francouzské i ruské občanství.

Francouzská policie se krátce po útoku pustila do vyšetřování. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb pochválil policii za rychlé dopadení útočníka a vyjádřil soustrast s oběťmi děsivého činu.

 

 

Francie čelí teroristickým útokům již několik let. Jen za poslední tři roky tam teroristé zabili více než 230 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!