Atentátník měl při útoku na české vojáky komplice

Zvláštní vyšetřovací vojenská komise ukončila vyšetřování útoku, při kterém v Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci. Podle vyšetřovatelů šlo o pečlivě připravovaný útok a atentátník prý nebyl sám.
24. 8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ATENTÁTNÍK MĚL PŘI ÚTOKU NA ČESKÉ VOJÁKY KOMPLICE
24. 8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ATENTÁTNÍK MĚL PŘI ÚTOKU NA ČESKÉ VOJÁKY KOMPLICE

reklama

Podrobné informace o útoku armáda samozřejmě tají. Stejně tak výsledky svého vyšetřování. Velení totiž nechce prozradit nic z bojové taktiky našich jednotek v Afghánistánu. Pojďme si ale říct, co už víme z dřívějška. Čeští vojáci měli být na obvyklé hlídce v okolí základny Bagrám společně s jedním americkým a dvěma afghánskými kolegy. Dříve se spekulovalo, že na ně měl zaútočit jeden atentátník. Nové důkazy ale ukazují, že měl mít komplice.

„Celková zpráva o šetření incidentu je utajovaná. Můžeme potvrdit, že útok sebevražedného atentátníka byl dopředu naplánován a útočník nebyl sám,“ uvedla mluvčí Generálního štábu Armády ČR Vlastimila Cyprisová.

 

Útočníci totiž museli počkat až vojáci opustí svůj obrněný vůz. Až potom se jeden z nich odpálil. Ani tři týdny po útoku čeští vojáci zatím neopouští základnu Bagrám. Hlídkují prý jen v jejích vnitřních prostorech. Kdy se do své obvyklé služby vrátí, zatím není jasné.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!