Australský chlapeček (9), který je obětí šikany, chtěl zemřít. Podporu mu poskytly miliony lidí z celého světa, mezi nimi i Hugh Jackman

Lidé po celém světě posílají podpůrné vzkazy na adresu malého Quadena Baylese, ten trpí dwarfismem a každý den je kvůli tomu od svých spolužáků krutě ponižován a šikanován. Plačícího syna cestou ze školy natočila jeho zoufalá matka s prosbou o radu, v tomto stavu ho totiž vyzvedává každý den. Co přišlo po zveřejnění videa, ale nikdo nečekal.
21. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: PŘÍBĚH ŠIKANOVANÉHO CHLAPCE Z AUSTRÁLIE VYVOLAL SOUCIT PO CELÉM SVĚTĚ
21. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: PŘÍBĚH ŠIKANOVANÉHO CHLAPCE Z AUSTRÁLIE VYVOLAL SOUCIT PO CELÉM SVĚTĚ

Fenomén šikany je podle statistik rozšířen na každé škole na světě. Ani medializace tohoto tématu však nezmůže zázraky. Výjimkou, zdá se, je malý Quaden z australského Brisbanu. Devítiletý chlapeček totiž kvůli genové mutaci každý den prochází peklem ze strany spolužáků.

Poté, co ho jeho matka natočila, jak po příchodu ze školy pláče a tvrdí, že chce, aby ho někdo zabil a ukončil jeho trápení, nebo se zabije sám, video zveřejnila na sociálních sítích. „Tohle způsobuje šikana. Děje se to každý den,“ vysvětluje chlapcova nešťastná matka a prosí lidi o radu, jak šikanu zastavit.

 

Vzkaz pomocí videa poslal Quadenovi mimo jiné například australský herec Hugh Jackman. Ten ve vzkazu Quadenovi říká, že je mnohem silnější, než sám tuší, a že v něm chlapec vždy bude mít podporu. Poté herec všechny sledující vyzval, aby k sobě byli laskaví. Mezi dalšími z videí, která byla adresována Quadenovi, jsou například vzkazy od dětí, které také prošly šikanou, nebo chlapci jednoduše drží palce, aby vše zvládl.

Eric Trump, syn amerického prezidenta, veřejně označil toto video za „naprosto srdcervoucí“. Basketbalová hvězda Enes Kanter mezitím rodině chlapce pomocí Twitteru napsal, že „svět stojí za nimi,“ a pozval je na zápas NBA.

Za necelý den navíc vybral od štědrých dárců přes 150 tisíc dolarů americký komik Brad Williams, který trpí dwarfismem stejně jako Quaden. Za vybrané peníze si má rodina Baylesových vyrazit do Disneylandu a jednoduše si užít hezký den.

reklama