Australský Facebook začal skrývat počty lajků, reakcí a zhlédnutí videí. Údajně z důvodu zkvalitnění obsahu a reakcí

Sociální síť Facebook začala v pátek v Austrálii zkušebně skrývat počet takzvaných lajků u příspěvků. Tento krok by posléze mohl Facebook aplikovat celosvětově. Uvedla to agentura DPA.
Like na Facebooku
Like na Facebooku
Pixabay

Uživatelé nebudou mít možnost vidět počet lajků, reakcí a zhlédnutí videa u příspěvků jiných lidí. U vlastních příspěvků však uživatelé tyto ukazatele stále uvidí.

Budou se lidé více soustředit na kvalitu obsahu i reakcí?

„Jde skutečně jen o odebrání tohoto čísla z rovnice, aby se lidé mohli soustředit spíše na kvalitu reakcí a kvalitu obsahu než na počet lajků nebo reakcí,“ uvedla ředitelka pravidel australského Facebooku Mia Garlicková pro australskou agenturu AAP.

Facebook a cenzura ilustrace

Facebook najal pracovníky, kteří měli poslouchat a přepisovat soukromé hlasové zprávy uživatelů

Poprvé představil Facebook tlačítko „like“ (líbí se mi) v únoru 2009, další možnosti jako „sad“ (smutek) nebo „angry“ (naštvání) přidal v roce 2016. Celosvětově využívá v USA založenou sociální sít Facebook více než jedna miliarda lidí. V Austrálii má podle odhadů asi šestnáct milionů uživatelů.

Austrálie je podle Facebooku ideální pro tento pokus

„Myslíme si, že jde o skvělou zemi, kde můžeme dostat skutečně dobrou zpětnou vazbu o tom, zda jde o pro lidi cenný krok v našich službách, nebo naopak,“ uvedla Garlicková.

V červnu tohoto roku spustil Facebook na zkoušku skrývání lajků na kanadské verzi Instagramu - další velké sociální síti, kterou Facebook vlastní. Tento krok posléze aplikoval také v Austrálii, Brazílii a na několika dalších velkých trzích.

reklama