Australský Facebook začal skrývat počty lajků, reakcí a zhlédnutí videí. Údajně z důvodu zkvalitnění obsahu a reakcí

Sociální síť Facebook začala v pátek v Austrálii zkušebně skrývat počet takzvaných lajků u příspěvků. Tento krok by posléze mohl Facebook aplikovat celosvětově. Uvedla to agentura DPA.
Like na Facebooku
Like na Facebooku
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uživatelé nebudou mít možnost vidět počet lajků, reakcí a zhlédnutí videa u příspěvků jiných lidí. U vlastních příspěvků však uživatelé tyto ukazatele stále uvidí.

Budou se lidé více soustředit na kvalitu obsahu i reakcí?

„Jde skutečně jen o odebrání tohoto čísla z rovnice, aby se lidé mohli soustředit spíše na kvalitu reakcí a kvalitu obsahu než na počet lajků nebo reakcí,“ uvedla ředitelka pravidel australského Facebooku Mia Garlicková pro australskou agenturu AAP.

Facebook a cenzura ilustrace

Facebook najal pracovníky, kteří měli poslouchat a přepisovat soukromé hlasové zprávy uživatelů

Poprvé představil Facebook tlačítko „like“ (líbí se mi) v únoru 2009, další možnosti jako „sad“ (smutek) nebo „angry“ (naštvání) přidal v roce 2016. Celosvětově využívá v USA založenou sociální sít Facebook více než jedna miliarda lidí. V Austrálii má podle odhadů asi šestnáct milionů uživatelů.

Austrálie je podle Facebooku ideální pro tento pokus

„Myslíme si, že jde o skvělou zemi, kde můžeme dostat skutečně dobrou zpětnou vazbu o tom, zda jde o pro lidi cenný krok v našich službách, nebo naopak,“ uvedla Garlicková.

V červnu tohoto roku spustil Facebook na zkoušku skrývání lajků na kanadské verzi Instagramu - další velké sociální síti, kterou Facebook vlastní. Tento krok posléze aplikoval také v Austrálii, Brazílii a na několika dalších velkých trzích.

Reklama
Reklama