Australští a čínští vědci dávají naději na zastavení šíření koronaviru

Na následky koronaviru podle posledních údajů zemřelo již 132 lidí a nemocných je více než šest tisíc.
Němečtí vědci rovněž zkoumají koronavirus - záběr je z laboratoře v Berlíně
Němečtí vědci rovněž zkoumají koronavirus - záběr je z laboratoře v Berlíně
foto AP

reklama

Největší počet obětí je z Wu-chanu, kde nákaza vznikla. Mimo Čínu je zatím evidováno 70 případů, a to celkem v devatenácti zemích. Čínská národní zdravotnická komise zaznamenala 1459 nových potvrzených případů a uvádí, že dalších 3248 osob je podezřelých, že se jich onemocnění bude rovněž týkat.

koronavirus

Nový koronavirus už se šíří z člověka na člověka. Máme se ho bát?

Několik zemí se snaží své občany dostat letecky z Wu-chanu a provincie Chu-pei. Japonsko již k tomu přikročilo, evakuovalo dvě stě osob, stejně tak USA, když dnes ráno odletělo na palubě amerického letadla 240 Američanů. Během mezipřistání na Aljašce budou američtí občané podrobeni kontrole na koronavirus. Další země jako Francie, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Velká Británie a Indie se k evakuaci svých občanů chystají. Dva Češi, kteří jsou ve Wu-chanu mají zájem se dostat zpět do vlasti a Ministerstvo zahraničí o jejich převozu jedná.

Zatímco Hongkong uzavřel svoji hranici s Čínou, včetně uzavření železničního spojení, koronavirus se objevil na druhé straně – na severu Číny v Tibetu.

Kvůli koronaviru letecká společnost British Airways s okamžitou platností zrušila veškeré své spoje s Čínou.

čínská vlajka a Jyllands-Posten

Dánský karikaturista urazil Čínu prostřednictvím koronaviru

Dnes ráno se objevily dvě pozitivní zprávy týkající se možnosti zastavení koronaviru. První je z Austrálie, kde se mělo podařit tamním vědcům z Ústavu Petera Dohertyho pro infekce a imunitu koronavirus vyšlechtit v laboratorních podmínkách. Druhá zpráva je z Číny a uvádí, že zde vědci pracují na vakcíně pro nový koronavirus, která by měla být dána veřejnosti k použití do tří měsíců. Li Lanjuan, akademik z Čínské akademie uvedl, že měsíc a půl potrvá její vývoj a stejnou dobu bude testována.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!