Australští ministři si už v práci neužijí. Premiér jim kvůli aféře zakázal sex se zaměstnanci

Zákaz navazování intimních vztahů na pracovišti platící pro všechny ministry včera vydal australský premiér Malcolm Turnbull . Důvodem, proč změnil vládní etický kodex, je vicepremiér Barnaby Joyce, na kterého prasklo, že čeká dítě se svou bývalou sekretářkou.
Barnaby Joyce
Barnaby Joyce
facebook/Barnaby Joyce

reklama

Skandál Barnabyho Joyce šokoval celou Austrálii. Vicepremiér je totiž 24 let ženatý, má čtyři děti se svou manželkou a jako katolík je zastáncem rodinných hodnot. Pátého potomka ale čeká s bývalou sekretářkou a právě tento poměr vyvolal napětí ve vládní koalici mezi Turnbullovou Liberální stranou a Národní stranou, v jejímž čele je Joyce.

„V roce 2018 je nepředstavitelné, aby měl ministr sexuální poměr s tím, s kým pracuje. Tyhle pracovní praktiky nejsou dobré a všichni vědí, že z nich nic dobrého nevzejde,“ řekl australský premiér. „Dnes jsem k normám přidal jasné a jednoznačné ustanovení, že ministři bez ohledu na to, zda jsou ženatí, nebo svobodní, nesmí se zaměstnanci navazovat sexuální vztahy,“ dodal podle stanice BBC.

Joyce už na svůj sexuální úlet doplácí. Jeho preference podle průzkumů klesly z prosincových 63 na 43 procent. Rozhodl si tak vzít týden volna, aby promyslel své další kroky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!