Babiš – Babiš a zase Babiš: Dnes zasedá kontrolní výbor Sněmovny k auditní zprávě

Je to stále dokola a nebere to konce? Tak by mohla znít hádanka a odpověď na ni je velice jednoduchá. Je to kauza Andrej Babiš. Tentokrát je v plánu auditní zpráva Evropské komise o možném střetu zájmů, kterou má probírat na své schůzi Sněmovní kontrolní výbor.
Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
archiv FTV Prima

reklama

V den, kdy chodí Mikuláš a nosí dárky, ve Sněmovně spíše naděloval čert, neboť poslanci jednali o „dárku“ od Evropské komise v podobě auditní zprávy o možném střetu zájmů. Čertovina spočívala v tom, že dokument nebyl zveřejněn, protože je „důvěrný“, a tak se vlastně jednalo o něčem, co nikdo nečetl, ani neviděl. Čert měl určitě ze svého dárku radost, neboť poslanci se do sebe pustili s vervou. Jedna část požadovala, aby vláda přestala vyplácet dotace firmám skupiny Agrofert a vymoci od této společnosti vrácení neoprávněně poskytnutých příspěvků. Andrej Babiš poslancům tvrdil, že žádné dotace se vracet nebudou a poslanci za ANO mluvili o tom, že jde sice o závěrečnou zprávu, nikoliv o finální. Navíc ji nejde zveřejnit.

Premiér Andrej Babiš

Poslanci jednali o auditní zprávě EK ke střetu zájmů českého premiéra

Proto se nakonec muselo vše vyřešit šalamounsky a sice, že se debata poslanců přeruší do doby, než audit probere kontrolní výbor. Ten bude mít čas se auditem zabývat do konce ledna a dnes začíná jeho první jednání.

reklama

reklama