Babiš v Partii o Čapím hnízdě: Nic jsem neudělal. To, že do toho zatáhli moji rodinu, je obrovská prasárna

Andrej Babiš byl po návratu z dovolené hostem v první poprázdninové epizodě pořadu Partie. Předseda vlády mluvil o kauze kolem ministerstva kultury a vztahu s ČSSD, o důchodech a učitelských platech nebo o kauze Čapí hnízdo. Pražské Městské státní zastupitelství bude totiž už v pondělí rozhodovat, zda kauzu pošle k soudu nebo stíhání zastaví.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Premiér Andrej Babiš

reklama

Na otázku, jak podle něj zastupitelství rozhodne, Babiš odpověděl, že pevně doufá v rozhodnutí ve svůj prospěch. Pokud by však státní zástupce ministerského předsedu obžaloval, podle premiéra by se nic nezměnilo. „Pravda je na mojí straně,“ uvedl premiér.

Babiš tradičně zmínil miliardy, které byly v ČR rozkradeny od revoluce. Následně četl definici presumpce neviny z Wikipedie a vinil média a politiky z honu na svou osobu. Zdůraznil, že se jedná o podvodnou kauzu, která byla naplánována tak, aby poškodila pověst hnutí ANO a samotného předsedy vlády.

Ministerstvo pro místní rozvoj v čele s ministryní Károu Dostálovou (za ANO) odeslalo ve středu do Bruselu odpověď na první návrh auditní zprávy k Babišově střetu zájmů. Podle ní má český premiér stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert. Díky tomu se dostává do střetu zájmů při čerpání evropských dotací.

Spekuluje se, že pokud se podezření potvrdí, bude Česká republika vracet do evropského rozpočtu skoro půl miliardy korun. Andrej Babiš to v Partii odmítl a zopakoval, že se žádné peníze vracet nebudou. Na požadavek předsedy Pirátů Ivana Bartoše, aby ministryně Dostálová zveřejnila odpověď, kterou poslali do Bruselu, mu Andrej Babiš vzkázal, aby si Pirátská strana nejdříve udělala pořádek na pražském magistrátu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!