Babiše bychom okamžitě vydali!

10. 8. 2017 ZPRÁVY: Babiše by k trestnímu stíhání vydala ČSSD, ODS i TOP 09
10. 8. 2017 ZPRÁVY: Babiše by k trestnímu stíhání vydala ČSSD, ODS i TOP 09

reklama

Policie chce stíhat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Žádost jejich vydání k trestnímu stíhání včera obdržela poslanecká sněmovna. Důvodem má být podle dostupných informací údajné zneužití dotací na farmu Čapí hnízdo ve výši padesát milionů korun. Zpráva pochopitelně způsobila na české politické scéně velký rozruch. 

Občanští demokraté včera kvůli mimořádné události uspořádali tiskovou konferenci, kde se hovořilo o tom, že by se Babiš s Faltýnkem měli vzdát mandátu. Podstatně přísnější postup by volil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Tomu je trnem oku kromě kauzy čapího hnízda i skandál s dluhopisy. „Pokud se ta žádost bude týkat jednoho z těchto dvou případů, není pochyb o tom, že podpoříme žádost o vydání.“ řekl Miroslav Kalousek. 

Podobně hovoří i člen ČSSD a předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Oproti tomu komunisté jsou opatrní a podle všeho si na vymyšlení strategie chtějí dát čas.„Uvidíme jaké k tomu budou přístupy, rozhodneme o tom a v jakých intencích by se zahájilo řízení imunitního výboru.“ řekl Jiří Dolejš. Stejně jako komunisté jsou zdrženliví i Vládní Lidovci. A do komentáře se pochopitelně příliš nechtělo ani kolegům z hnutí ANO. Ti by počkali a nechali rozhodnutí na mandátovém výboru.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!