Bahamské pláže bez vody! Může za to Hurikán Irma

Neuvěřitelný přírodní úkaz je momentálně k vidění na Bahamách. Po řádění hurikánu Irma se veškerá voda doslova vytratila z bahamských pláží. Síla Irmy byla tak veliká, že nízký tlak v centru bouře zapříčinil, že voda začala stoupat a ustupovat od pobřeží. Odborníci však místní uklidňují, že se voda vrátí.
Bahamské pláže bez vody
Bahamské pláže bez vody
Twitter/@deejayeasya

reklama

Hurikán Irma dokázal, jak neuvěřitelnou silou disponuje. Silná bouře způsobila zdánlivě neobvyklý meteorologický jev - tlačení vody od břehů bahamských pláží a pobřeží Mexického zálivu na Floridě.

 

Meteorologové vzkazují, že tento přírodní úkaz je dočasný - během 24 hodin, by se voda měla vrátit zpět k pobřeží. Nebude se ale jednat o přívalovou vlnu. I když nebezpečí spojené s návratem vody podle odborníků nehrozí, úřady přesto varují obyvatelé, aby zbytečně neriskovali a zůstávali dál od pláží. Za ztrátou vody je nízký tlak, který způsobil, že voda začala stoupat a vzdalovat se od pobřeží.

Sociální sítě zaplnily obrázky a videa této nevídané podívané. Překvapení lidé pořizují fotografie a videa pláží bez vody. „Posílám nové video z pobřeží St. Pete. Ze zátoky byla doslova „odsáta“ voda díky blížící se Irmě. Vítr a déšť se zvedá,“ uvedl na Twitteru Jason Beisel.

 

 

Odborníci se domnívají, že v průběhu následujících 24 hodin se voda vrátí zpět k břehům Floridy i Baham. Již teď je ale jisté, že ničivý hurikán Irma umí svou silou nejen vyděsit, ale některými přírodními úkazy také ohromit. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!