Barack Obama: Ženy jsou nesporně lepší než muži. Za většinu problémů mohou staří lidé, zejména muži v mocenských pozicích

Pokud by ženy vedly každou zemi na světě, došlo by k obecnému zlepšení životní úrovně a výsledků, uvedl bývalý americký prezident Barack Hussein Obama. Podle BBC také uvedl, že většina problémů na světě pochází od starých lidí, zejména mužů.
Barack Hussein Obama na akci své nadace
Barack Hussein Obama na akci své nadace
@BarackObama/Twitter

reklama

Bývalý americký prezident promluvil na soukromé akci ohledně vedení (leadership). Ve svém projevu se dotkl také polarizace a využití sociálních sítí k šíření podvodů.

Kdyby ženy řídily zemi, došlo by k pokroku ve všech oblastech

Ženy podle Baracka Obamy nejsou dokonalé, ale jsou „nesporně lepší“ než muži. Obama podle svých slov ve své kanceláří přemýšlel o tom, jak by vypadal svět vedený ženami. „Teď ženy, jen chci, abyste věděly, že nejste dokonalé, ale co mohu říci docela nepochybně je, že jste lepší než my (muži),“ uvedl Obama.

Barack Hussein Obama a Hillary Clintonová

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Obama a Clintonová se modlili za „Velikonočníky“ či „uctívače Velikonoc“ na Srí Lance, na Novém Zélandu však za muslimy. Proč ne za „uctívače ramadánu“?

„Jsem si absolutně jistý, že do dvou let, kdy by každý národ na zemi řídily ženy, bychom viděli výrazné zlepšení napříč všemi oblastmi… životní úrovně i výsledků.“

Když byl dotazován na to, zda by zvažoval návrat zpět do vedoucí politické úlohy, uvedl, že věří, že lídři ustoupí, až přijde čas. „Když se podíváte na svět a na problémy, jsou to obvykle staří lidé, obvykle muži, kteří nejdou z cesty,“ dodal.

Političtí vůdci se nemají opájet mocí a vlastní důležitostí

„Pro politické vůdce je důležité, aby se snažili a připomínali si, že jste tam pro to, abyste dělali svou práci, ale nejste tam na celý život, nejste tam, abyste podpořili svůj vlastní smysl pro sebedůležitost nebo svou vlastní moc.“

Barack Obama byl ve funkci prezidenta Spojených států amerických od roku 2009 do roku 2017. Poté, co opustil pracovnu v Bílém domě, založil spolu se svou ženou Michelle Obamovou nadaci mentorující mladé vůdce po celém světě. Minulý týden byl pár v rámci akce své Obama Foundation (Obamova nadace) na návštěvě Malajsie.

reklama

reklama