BBC odvysílala dokument o zneužívání dětí muslimskými duchovními. Stáhněte to, požaduje petice

Více než 18 tisíc lidí požaduje po BBC stažení dokumentu o mladých dívkách v Iráku, které jsou prodávány pro sexuální uspokojení mužů v rámci takzvaného „manželství pro potěšení“. Tento „obchod“ podle investigativních novinářů nabízejí nebo přímo zprostředkovávají muslimští duchovní. Petice ale označuje dokument jako „neuctivý“ vůči zákony dodržujícím šíitským muslimům, uvedl server Daily Mail.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer k Undercover With The Clerics - Iraq’s Secret Sex Trade (zdroj: Journeyman Pictures/YouTube)

reklama

Britská televize BBC odvysílala 3. října dokument „Undercover With The Clerics – Iraq's Secret Sex Trade“. V něm novináři mapují sexuální vykořisťování dětí a mladých žen muslimskými duchovními v Iráku.

Reportéři načapali kleriky nabízející či umožňující takzvaná „manželství pro potěšení“ s dívkami už od devíti let, v rámci kterých si muži, jež mají zakázaný mimomanželský sex, mohou věnem koupit prozatímní manželku.

Tommy Robinson propuštěný z vězení

Tommy Robinson byl propuštěn z vězení. Hřešilo se proti němu více, než hřešil on sám, tvrdí britský novinář

Ačkoliv je tato praxe v Iráku zakázána, podle BBC Word je ochotno ji uskutečnit osm z deseti šíitských duchovních. Skrytou kamerou reportéři natočili několik případů, kdy samotní klerici potvrzují takovou možnost a nemají s ní sebemenší problém.

BBC dokument ze své nabídky nestáhne

Aktuálně se přes 18 tisíc lidí podepsalo pod elektronickou petici požadující po BBC stažení dokumentu. Petice obviňuje stanici z „vybrání hrstky pomýlených mužů, kteří v žádném případě nereprezentují šíitský islám“. Dokument byl prý natočen pro poskvrnění obrazu Iráku a šíitů po celém světě. Autoři petice pak odsuzují dětskou prostituci. Každý, kdo se na ni podílí, nepatří podle nich mezi „naše šíity“.

Mluvčí BBC však uvedl pro Daily Mail, že se dokument v žádném případě stahovat nebude: „Toto důkladné vyšetřování bylo vedeno 11 měsíců a odhaluje sexuální zneužívání dětí a mladých žen. Dokument zcela splňuje redakční směrnice BBC.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!