Bez „řidičáku“ a pod vlivem drog chtěl ujet policejní hlídce

Dobrý postřeh a osobní znalost prokázala hlídka obvodního oddělení Hustopeče, když si všimla za volantem osobního vozu Audi muže, který řídil i přes zákaz řízení. Podle očekávání řidič ignoroval znamení k zastavení a pokusil se policistům ujet. Zajel do boční ulice, zastavil a sprintoval pryč. Po několika vteřinách ho jeden z policistů dostihl a zadržel.
Bez „řidičáku“ a pod vlivem drog chtěl ujet policejní hlídce

reklama

Při následném šetření se potvrdilo, že muž má do července vysloven zákaz řízení, navíc po pozitivním testu na drogy přiznal užití pervitinu a marihuany před jízdou. Ve vozidle policisté objevili také 50 gramů bílé krystalické látky, u které orientační test také detekoval pervitin.

Řidič měl u sebe 50 gramů bílé krystalické látky
Autor: PČR Jihomoravského kraje Řidič měl u sebe 50 gramů bílé krystalické látky

Muž se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Spolujezdkyně ve vozidle k celé záležitosti uvedla, že pětačtyřicetiletému muži svěřila auto, ačkoliv věděla, že řídit nesmí. Je podezřelá z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání formou účastenství. Roli posledního člena posádky policisté prověřují. 

 

Michal Janotka

reklama

reklama