Bezcitní vandalové propíchali pneumatiky u šesti vozů záchranné služby

Šest sanitek nebylo schopno vyjet k případům poté, co jim neznámí vandalové propíchali pneumatiky ve výjezdové základně. Nesmyslné jednání pachatelů tak zdravotníkům znemožnilo pomoci několika lidem v anglickém hrabství Kent, kteří záchrannou službu potřebovali. Odsouzeníhodný čin byl spáchán v sobotu v anglickém městě Ramsgate, informoval britský The Sun.
Zničené sanitky
Zničené sanitky
Twitter/@GuyDorrellEsq

„Když už si myslíte, že to v téhle zemi nemůže být horší, někdo přijde a propíchá nám pneumatiky u sanitek, takže nemůžeme vyjíždět k případům!“ stálo v příspěvku na Twitteru jednoho z tamních záchranářů. K němu připojil i sérii několika fotografií po zásahu vandalů. Pohotovostní služba na jihovýchodním pobřeží Anglie tweetovala: „Šest našich sanitek v Kentu bylo během noci úmyslně poškozeno.“

Ve výjezdových základnách se záchranářské vozy čistí, doplňuje se jim potřebný materiál a jejich vnitřní zařízení prochází nutnou kontrolou před začátkem každé směny a na jejím konci. Kentská police nyní incident vyšetřuje a žádá každého, kdo má jakékoli informace týkající se případu, aby se přihlásil, uvedl The Sun.

Britský premiér Boris Johnson se podle britských médií obává, že by se tamní zdravotnický systém mohl rozpadnout během pouhých dvou týdnů, pokud Britové nebudou vládní nařízení s cílem zabránit šíření koronaviru dodržovat.

V neděli ministr zdravotnictví Matt Hancock médiím sdělil, že 4500 zdravotnických pracovníků, kteří jsou již v důchodu, se vrátilo do práce, aby pomohli bojovat proti kronavirové krizi. Spojené království doposud nahlásilo více než 8000 případů lidí nakažených COVIDem-19, ačkoli jejich skutečný počet prý může být mnohem vyšší.

reklama