Bezdomovec měl hlad, tak ukradl králíky z minizoo. Sníst je ale nestihl

Devatenáctiletý bezdomovec měl podle policistů minulý týden ukrást z opavské minizoo 7 králíků. Měly skončit u něj na talíři. Policistům se ale podařilo mladíka po několika hodinách dopadnout.
31. 10. 2017 ZPRÁVY: BEZDOMOVEC MĚL HLAD, TAK UKRADL KRÁLÍKY Z MINIZOO
31. 10. 2017 ZPRÁVY: BEZDOMOVEC MĚL HLAD, TAK UKRADL KRÁLÍKY Z MINIZOO

reklama

Podle jedné z pracovnic Střediska volného času v Opavě, jehož součástí minizoo je, jsou už všichni králíci v pořádku zpátky. Bezdomovec měl ukrást také přepravku a klec, aby měl zvířata v čem přenést. Policii se poté přiznal, že králíci nebyli jediná zvířata, na která měl zálusk. Například želvy si ale neodnesl, protože mají krunýř a prý by se mu špatně jedly. Nakonec se tak rozhodl pro fretku. Ta ho ale kousla utekla.

„Můžu potvrdit, že fretku teda stále nemáme, pravděpodobně jim utekla. A co se týká králíků, tak ti byli nalezeni vlastně do druhého dne po krádeži a byla jsem je s policií tam identifikovat, jestli to jsou opravdu naši králíci. Byli to oni, takže máme všech sedm zpátky,“ uvedla pro televizi Prima Romana Hejduková, pracovnice ve Středisku volného času Opava

Není to poprvé, kdy se minizoo v Opavě stala terčem zlodějů. Tentokráte policisté odhadují škody přes 2,5 tisíce korun. Hladovému bezdomovci tak hrozí až 2 roky za mřížemi.

reklama

reklama