Bezpečnost na Matějské pouti? Tyč spadlá z konstrukce zastavila provoz na atrakci

Chodíte se svými dětmi na pouť? Tak dávejte dobrý pozor. Na internetu se objevilo video, na kterém na jedné z atrakcí Matějské poutě spadla část konstrukce. A to přímo do cesty vozíku, ve kterém seděla maminka s dětmi. Naštěstí se to obešlo bez zranění.
18. 3. 2018 ZPRÁVY: TYČ SPADLÁ Z KONSTRUKCE ZASTAVILA PROVOZ NA ATRAKCI
18. 3. 2018 ZPRÁVY: TYČ SPADLÁ Z KONSTRUKCE ZASTAVILA PROVOZ NA ATRAKCI

reklama

Na atrakci Super Mouse chodí děti společně se svými rodiči. Vozík nejenom, že jede po dráze, ale ještě se přitom točí. Zábava? Možná do doby než jedna z konstrukčních částí atrakce spadne do cesty vozíku, ve kterém zrovna sedí matka s dítětem. Obsluha měla okamžitě zastavit provoz. Ale opak je pravdou.

Pořadatelé na atrakci stále pouští lidi. A nechávají si za to platit. „Nic se neděje, to je zavětrovací tyčka, aby to tak nedrnčelo, ale jinak to neohrožuje tu atrakci, že by se měla zhroutit,“ říká majitel Matějské poutě Václav Kočka. „Jo, tyč je dlouhá a taky těžká, ale proč by atrakce neměla zůstat v provozu? To se někdy stane, že vám povolí šroub u kola osobního auta třeba, že jo,“ argumentuje Kočka.

Jeden z mnoha vězněných medvědů v Arménii

Utrpení medvědů v Arménii: Hladovějící zvířata slouží jako atrakce pro návštěvníky restaurací

Podle majitele tyč nemůže nikoho zabít. Atrakce prý byla před Matějskou poutí zkontrolována. Zákon ohledně kontrol pouťových atrakcí je ale hodně benevolentní. Existuje sice 13 let stará norma, která nařizuje provozovatelům dělat pravidelné kontroly, zákon už ale podle odborníků neřeší, jakýkoliv postih.

reklama

reklama