Bezpoplatková Zuno banka končí. Co to znamená pro klienty?

Zuno banka v Česku a na Slovensku končí. Mateřská Raiffeisen Bank International Group, která ji vlastní, se ji rozhodla zavřít. Co to bude znamenat pro klienty, kterých je v obou zemích dohromady více než čtvrt milionu?

reklama

Sledujte aktuální dění i online na Prima PLAY - Zprávy.

 

Třeba nové účty si klienti už jen tak nezřídí. Od 21. října tohoto roku už totiž Zuno banka nebude nabízet žádné nové služby. Ty stávající ale podle ředitele Zuno banky, kterému jasme se dovolali na Slovensko, mohou zatím klienti využívat bez omezení. Proč se tedy vlastník - bankovní skupina Raiffeisen Bank - rozhodl Zuno banku zavřít? Oficiální důvod je prý zjednodušení a zefektivnění struktury banky. A proto Zuno banku přesune jinam, přesněji řečeno, do jiné své společnosti. 

Šetřete při nakupování. S kreditkou to jde. Získáte slevy u obchodníků a další zajímavé výhody. Srovnání kreditních karet online zde

Vše se chystá

Bankovní aktivity převede Zuno banka na Raiffeisenbank v České republice. Jak jsme zjistili, ta už připravuje podmínky pro nové klienty. "My přijdeme s nabídkou služeb pro tyto klienty a zároveň se budeme snažit, aby ten přechod k nám byl co nejjednodušší," říká mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká. Jestli ale banka nabídne zákazníkům stejné podmínky, které mají v Zuno bance, jsme se ale nedozvěděli. "V tuto chvíli je předčasné cokoliv říkat, protože je to ve fázi schvalování," doplnila Kopecká.

Láká vás začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Tipy, jak získat (nejen) úvěr od banky

Peníze klientů jsou v bezpečí

Na slovenský trh přišla Zuno banka v roce 2010, do Česka o rok později. Ke konci srpna letošního roku měla v obou zemích v depozitech 22 miliard korun, dohromady pak 266 tisíc zákazníků. Ti prý o své peníze na účtech nepřijdou. Jsou v bezpečí a chráněny pojištěním. A o tom, jestli klienti budou souhlasit s převodem účtů k Raiffeisenbank nebo je zruší, se budou moci rozhodnout nakonec sami. Ostatně čas ještě mají a to do konce prvního pololetí roku 2017. To, že Zuno banka na českém trhu neuspěla, ale podle odborníků neznamená, že by mohly skončit i všechny ostatní nízkonákladové banky. Konkurenční prostředí by se prý spíš mohlo uvolnit.

Ve spolupráci s Evou Jarkovskou, reportérkou Zpráv FTV Prima

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Sledujte Zprávy FTV Prima. Každý den v 18.55 hodin nebo kdykoliv na PrimaPLAY Zprávy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!