Bilance dopravních nehod: Mrtvých oproti loňsku na silnicích přibývá, svou roli hraje i nepozornost řidičů

Za devět měsíců letošní ho roku už na silnicích zemřelo více než 400 lidí. Oproti loňsku se jejich počet navýšil o několik desítek. Podle šéfa dopravní policie Tomáše Lercha za to může i nepozornost řidičů.
Smrtelná nehoda ve svatební limuzíně  2
Smrtelná nehoda ve svatební limuzíně 2
facebook

reklama

Osmdesát tisíc dopravních nehod, více než 1800 těžce zraněných lidí a přes 400 mrtvých – tak to je bilance dopravních nehod od ledna do konce září. „Nárůst oproti předchozímu roku je výrazný a o něco překročil i čísla z roku 2016,“ uvedl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Pětinu nehod pak způsobili řidiči, kteří za volantem nedávali dostatečně pozor a manipulovali například s telefonem. Nejvíce lidí zemřelo kvůli vysoké rychlosti nebo kvůli vjetí do protisměru. Nejvýraznějších nárůst v počtu mrtvých je v Praze. Oproti loňsku zde zemřelo o 15 lidí více. Jednalo se převážně o chodce. Vyšší úmrtnost byla také v Olomouckém kraji, na Vysočině a ve Středočeském kraji.

Mezi vůbec nejtragičtější dny pak v minulosti patřil pátek. V letošním roce to jsou víkendy a pondělky. Navíc máme před sebou dva měsíce, které jsou podle policejních statistik vůbec nejtragičtější. Vliv na tom má nejen počasí, ale i světelné podmínky. Řidiči totiž v tomto období mohou velice snadno přehlédnout chodce, který jde například po krajnici bez jakéhokoli reflexního prvku.

reklama

reklama