Bilance sobotního požáru hotelu v centru Prahy: čtyři mrtví, příčiny požáru zatím neznámé

Požár hotelu Eurostars David má tragickou bilanci. Vyžádal si život čtyř lidí a zařadil se tak mezi nejtragičtější požáry v novodobé historii země. Mezi mrtvými je jednadvacetiletý Němec, o rok mladší Jihokorejka a také dvě ženy, které zemřely druhý den v nemocnici a jejichž totožnost policisté zatím nezjistili. Příčinou smrti bylo nadýchání kouře a udušení.
Požár v hotelu v centru Prahy
Požár v hotelu v centru Prahy

reklama

Požár, který s největší pravděpodobností zavinila kolize klimatizace, má na svědomí i několik zraněných. Mezi těmi jsou tři Nizozemci, občan Turecka a Francouz. S poraněními byli do nemocnice převezeni i dva hasiči, pod kterými se propadla podlaha.

Včera po šesté hodině večerní kriminalisté ukončili ohledání hotelu a budovu předali zástupci majitele. Na něm je, zda pustí hosty do svých pokojů pro osobní věci, které tam v důsledku požáru zanechali.

Požár v hotelu v centru Prahy  1

Požár v hotelu v centru Prahy má další oběti

Samotní majitelé hotelu, který patří španělskému hotelovému řetězci Hotusa, jsou z celé tragédie zasmušilí a je jim velice líto, co se stalo. „Učiníme všechno, co je potřebné ve vztahu k poškozeným,“ řekl médiím právní zástupce vlastníka hotelu Václav Vlk.

V době požáru byla v hotelu, který se nachází v Náplavní ulici, ubytována více jak stovka hostů, v moment neštěstí hasiči evakuovali 34 hostů, a to především cizinců. Pětipatrovou hořící budovu se hasičům podařilo dostat pod kontrolu těsně před sobotní půlnocí. 

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama