Boeing izraelské aerolinky se během svého posledního letu proměnil v malíře

Izraelské aerolinie El al Israel Airlines dnes po téměř padesáti letech vyřadily ze své flotily Boeing 747. Letadlo při svém posledním letu z Říma do Tel Avivu „nakreslilo“ svým letem na obloze jihozápadně od Kypru obrys letadla.
Pocta Boeingu 747
Pocta Boeingu 747
@flightradar24/Twitter

reklama

Společnost tak vzdala hold osmačtyřicetiletým službám Boeingu 747 ve svých řadách. Dráhu letadla a jeho postupnou kresbu stroje na obloze na Twitteru průběžně sdílel účet Flightradar24.

Let nabídnut členům věrnostního klubu

Izraelská letecká společnost El al Israel Airlines je tak dalším dopravcem, který ze své flotily vyřadil Boeing 747. Společnost „EL AL“ naplánovala poslední komerční let svého Jumbo Jet na pátek 1. listopadu z Tel Avivu do Říma a jeho zpáteční let na dnešní neděli.

 

Podle serveru Airways šlo o charterové lety se symbolickými kódy LY1744/LY1747, na které nešlo běžně rezervovat letenky, a izraelská aerolinka nabídla tento historický let členům svého věrnostního programu (za 747 bodů v business třídě a za 400 bodů v ekonomické).

Vyřazování Boeingů 747 součástí dlouhodobé strategie

Vyřazování starých Boeingů 747 je součástí dlouhodobého plánu na modernizaci letecké flotily. Před čtyřmi lety aerolinka objednala u amerického výrobce osm letadel Boeing 787 s dalšími opcemi a navíc se dohodla na dlouhodobém pronájmu dalších strojů tohoto typu.

Letouny 747 jsou spjaty s El Al Israeli Airlines od 70. let minulého století. Společnost postupně provozovala 26 letadel několika verzí Boeing 747.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!