Boj o Hrad je v cílové rovince: Dnes po poledni se opět otevřou volební místnosti

Dnešní druhá hodina odpolední bude ve znamení finálového otevření volebních místností. Lidé si budou moci zvolit svého prezidenta. Bude jím stávající hlava státu Miloš Zeman, nebo nováček Jiří Drahoš? Hlasovací lístky se jmény kandidátů dostanou voliči ve volebních místnostech.
Prezidentské volby 2018
Prezidentské volby 2018
archiv FTV Prima

reklama

Druhé kolo prezidentské volby tedy začne dnes dvě hodiny po poledni a hlasovat bude možné klasicky do 22 hodiny večerní. Poslední šance ovlivnit volbu prezidenta republiky budou mít voliči v sobotu od osmé hodiny ranní až do 14 hodin. Poté se volební místnosti uzavřou a začne dlouho očekávané sčítání hlasů.

Pro současnou hlavu státu v prvním kole voleb hlasovalo téměř dva miliony lidí, Jiří Drahoš získal zhruba o 600 tisíc hlasů méně. Podle expertů měly velkou roli u nerozhodnutých voličů hrát prezidentské debaty. Po první debatě na televizi Prima se zdálo, že má Miloš Zeman situaci pevně v rukou a nerozhodnuté voliče získal na svou stranu. Po včerejší debatě v České televizi se však odborníci shodují, že se síly opět vyrovnaly. Drahoš ve čtvrteční debatě bodoval.

Volit prezidenta může zhruba 8,4 milionu voličů. V prvním kole přišly do volebních místností tři pětiny voličů a předpokládá se, že přibližně stejné procento vhodí obálku se svým favoritem do zapečetěné urny i tentokrát.

Kdo bude příštích pět let prezidentem České republiky, by mělo být známo v sobotních odpoledních hodinách.

reklama

reklama