Bojovali proti ničivým požárům v Austrálii. Teď je čeká královská plavba lodí

Vedení společnosti Royal Caribbean se rozhodlo, že věnuje dvě plavby záchranářům, hasičům, policistům a ostatním dobrovolníkům, kteří bojovali proti požárům v Austrálii. Loď Spectrum of the Seas totiž musela kvůli koronaviru opustit asijské pobřeží. A při této příležitosti vedení nabídlo své služby všem australským dobrovolníkům.
Výletní loď
Výletní loď
foto pixabay

reklama

Jeden výlet na této obrovské lodi stojí několik desítek miliard dolarů. Vedení společnosti se ale rozhodlo, že nabídne své luxusní služby všem, kteří pomáhali v boji proti požárům v Austrálii. „Je to určitý způsob poděkování pro všechny, kteří neúnavně pomáhali proti požárům. Máme tu možnost dvě první plavby dobrovolníkům a jejich rodinám darovat. Bude nám ctí, když s námi stráví pár dní,“ řekl Michael Bayley, generální ředitel Royal Caribbean International.  

Podle jeho slov je to jen malé poděkování za to, čím si museli dobrovolníci projít. Po měsíce muselo tisíce lidí pracovat ve dne i v noci. Požáry zničily až 11 milionů hektarů lesů a způsobily obrovské škody. Neštěstí si vzalo i 33 lidských životů. 

Spectrum of the Seas

Jedná se o  výletní loď třídy Quantum. To znamená, že patří do třetí kategorie největších výletních lodí. Měří 347 metrů a disponuje 18 palubami. Z toho dvě jsou pouze pro kapitány a dalších 16 je dostupných i pro cestující. Na loď se vejde téměř 5000 pasažérů, kteří mají k dispozici 20 restaurací, bazény, surfování, simulace volného pádu a další atrakce vodního světa.

Detaily k plavbě oznámí vedení společnosti až příští týden. Dalším plánem lodi je zakotvit v Číně, až nebude hrozit riziko nakažení koronavirem. Firma chce nabídnout plavby všem, kteří s virem bojovali.

 

reklama

reklama