Bombové poplachy v USA pokračují. Zásilky s trhavinou obdrželi Biden i herec De Niro

V souvislosti s kauzou „trubkových bomb“ v USA byly ve čtvrtek zadrženy další tři zásilky: dvě adresované bývalému víceprezidentovi Joe Bidenovi a jedna herci Robertu De Nirovi. Oba jsou kritiky současného prezidenta Donalda Trumpa. Celkem se tak počet výbušných zařízení v poštovních obálkách zatím zastavil na čísle deset.
Trubková bomba
Trubková bomba
Associated Press / youtube

reklama

Vyšetřovtelé uvedli pro agenturu AP, že zařízení obsahující časovače a baterie nebyly sestrojeny jako „pasti“, které by vybuchly hned při otevření. Otazníkem ale podle nich stále zůstává, jestli k pozdější detonaci nedošlo záměrně či pouze kvůli chybě při setrojení.

Některé z balíčků mají původ na Floridě

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenová ve čtvrtečním rozhovoru s televizní stanici Fox News potvrdila, že některé z balíčků vznikly na Floridě. Všechny zainteresované složky z řad desítek federálních, státních i místních agentur nadále s plným úsilím pokračují ve vyšetřování.

Obama, Clintonová

Počet poštovních bomb zaslaných demokratickým politikům roste. Tajné služby jich evidují už sedm

Podle bývalého federálního agenta ATF Davida Chipmana je páska (kterou byla zařízení upevněna) „sen vyšetřovatelů“, přičemž připomněl případ z Texasu, kdy se podařilo vystopovat pachatele na základě psích chlupů, které utkvěly právě na lepicí pásce.

Balíčky zaslané převážně odpůrcům současného amerického prezidenta Donalda Trumpa (případně podporovatelům nebo členům Demokratické strany) vyvolaly po celých Spojených státech jisté napětí. Vzhledem k blížícím se senátním a kongresovým volbám řada politiků toto téma začíná využívat v rámci sve kampaně, a to navzdory tomu, že pachatelé zatím nejsou známi.

reklama

reklama