Bombový poplach v USA: Na Floridě zatkli podezřelého. Měl odeslat celkem třináct balíčku

Policie zatkla muže, který je podezřelý z rozesílání bombových zásilek kritikům amerického prezidenta Donalda Trumpa. Má se jednat o šestapadesátiletého Cesara Altieri Sayoca, který už v minulosti vyhrožoval bombovým útokem. Celkově se mu mělo podařit odeslat 1š nebezpečných zásilek.
Cesar Sayoc
Cesar Sayoc
AP

reklama

Osobou, která několik dnů naháněla strach americkým politikům Demokratické strany a hlavně kritikům amerického prezidenta Donalda Trumpa, je podle vyšetřovatelů šestapadesátiletý Cesar Altieri Sayoc. Podle BBC k jeho dopadení měla pomoci analýza DNA.

Sayoc má problémy se zákonem už od roku 1990. Před šestnácti lety dokonce už vyhrožoval bombovým útokem. Za tuto výhružku byl odsouzen k roční podmínce. Podle stanice CNN ho zadržela policie ve městě Plantation na jihu státu Florida.

Trubková bomba

Bombové poplachy v USA pokračují. Zásilky s trhavinou obdrželi Biden i herec De Niro

Z místa měli zajistit i dodávku, která nejspíše patří podezřelému. Z fotek a záznamu z místa je pak zřejmé, že okénka měla polepené plakáty samolepkami Donalda Trumpa a také nápisem CNN sucks, což by se dalo volně přeložit jako „CNN stojí za houby“.

Vyšetřovatelům se podařilo zajistit celkově třináct zásilek, které obsahovaly podomácku vyrobenou trubkovou bombu. V minulých dnech dorazila například na adresy exprezidenta Baracka Obamy, bývalého viceprezidenta Joea Bidena nebo neúspěšné demokratické kandidátce na post hlavy USA Hillary Clintonové.

reklama

reklama