Bratři dostali trest smrti za brutální vraždu učitelky, čeká je kulka do hlavy

Dva mladíci ve věku 19 a 21 let byli běloruským soudem odsouzeni k smrti, když se přiznali k brutální vraždě učitelky v jejím domě a následnému zapálení jejího obydlí, informoval zpravodajský web Mirror. Bělorusko je posledním evropským státem, kde je trest smrti stále povolen.
Soud
Soud
foto: pixabay.com

reklama

Hrůzný případ brutálního vraždy se odehrál v Bělorusku. Dvěma bratrům se nelíbilo, že jejich bývalá učitelka nahlásila jejich sestru na sociální úřad s podezřením na zanedbávání jejích dvou dětí. Stanislaw a Ilya tak v noci vnikli k oběti domů a několik dlouhých hodin ji bodali noži, dokud nezemřela. Při odchodu z místa činu její dům zapálili ve snaze zahladit stopy. Vražedné zbraně poté hodili do řeky Sož.

Mladíci byli policií zadrženi poté, co u nich byl nalezen notebook patřící oběti. Ke svému činu se téměř okamžitě doznali, snažili se však odvolat na fakt, že měli být v době brutální vraždy opilí a že svého činu litují.

„Nevím, co se zvrtlo. Muselo to být tou vodkou. Pořád nemohu vysvětlit, proč jsme ji zabili,“ uvedl podle webu Mirror jednadvacetiletý Ilya. Devatenáctiletý Stanislaw, který měl být podle výpovědi pouze bratrovým komplicem, u soudu prosil, aby dostali ještě jednu šanci, a to i přes to, že si byli oba vrazi podle psychologického vyšetření svého činu naprosto vědomi.  

Rozhodnutí soudu však znělo jasně – oba bratři zemřou kulkou zezadu do hlavy vkleče s páskou přes oči, to je totiž způsob, jakým se v Bělorusku odsouzení popravují. Podle vyjádření soudu utrpěla oběť Natalya Kostritsa více než 100 bodných a řezných ran a velmi trpěla.

Ještě před závěrečným rozsudkem soudu se k této chladnokrevné a brutální vraždě spáchané mladíky podle Mirroru vyjádřil v prosinci běloruský prezident Alexander Lukashenko se slovy „Lidský odpad. Oba napadli a zabili svou učitelku a neexistuje pro ně jiné pojmenování. A proč? Kvůli ochraně dvou dětí jejich sestry? Bodali a řezali ji celou noc, i přes to, že prosila o život.“

reklama

reklama