Brazilec, který se pokusil utéct z vězení v přestrojení za vlastní dceru, byl nalezen mrtev

Vězeňské orgány v Brazílii nalezly v cele oběšeného drogového dealera Clauvina da Silvu tři dny po neúspěšném pokusu o útěk z vězení, při němž byl převlečen za svoji dceru. S odkazem na státní úřady města Rio de Janeiro o tom informovala agentura Reuters.
Drogový dealer Clauvino da Silva v převleku
Drogový dealer Clauvino da Silva v převleku
@OGlobo_Rio / Twitter

reklama

Usvědčený dvaačtyřicetiletý drogový dealer Clauvino da Silva se před několika dny pokusil utéci z vězení v přestrojení za svou dospívající dceru. Při pokusu o útěk, respektive o odchod, byl nicméně zastaven vězeňskými strážci a video, na němž si Clauvino da Silva svléká originální převlek, se dostalo do popředí mediálního zájmu.

Nepomohl ani originální převlek

Převlek, kterým se měl odsouzený kriminálník proměnit ve svou devatenáctiletou dceru, jež v tu dobu byla u něj na návštěvě, zahrnoval silikonovou masku, černou paruku, brýle, podprsenku a dívčí tričko. Dcera, která naopak zůstala místo něj v cele, byla později vyšetřována ještě spolu s dalšími osmi lidmi v souvislosti s jejich možným zapojením do pokusu o dealerův útěk z vězení.

Zřejmě se oběsil na prostěradle

Da Silva si odpykával trest o délce 73 let a 10 měsíců za obchodování s drogami, uvedl server BBC. Ve vězení, kam byl po svém neúspěšném pokusu o útěk převezen, měl být celou dobu sám. Dnes tamní vězeňská správa oznámila, že ho nalezla mrtvého. „Vypadá to, že se vězeň sám oběsil na prostěradle,“ informovala ve vyjádření s tím, že bylo otevřeno vyšetřování.

Silva utekl z vězení už jednou, a to v roce 2013, kdy se mu podařilo uniknout přes kanalizační systém věznice v Gericinu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!