Březen, do parku vlezem. S příchodem jarního počasí nás ale čekají i deště

Uklízet nebo neuklízet? Tedy nemáme na mysli byt nebo dům, ale péřovky nebo rukavice. Přišlo s tímto víkendem definitivně jaro? Podle meteorologů vše vypadá slibně. Příští čtyři týdny by se mělo postupně oteplovat. Čekají nás ale i jarní deště.
10. 3. 2018 ZPRÁVY: BŘEZEN, DO PARKU VLEZEM: PŘÍŠTÍ MĚSÍC SE OTEPLÍ, PŘIJDE I DÉŠŤ
10. 3. 2018 ZPRÁVY: BŘEZEN, DO PARKU VLEZEM: PŘÍŠTÍ MĚSÍC SE OTEPLÍ, PŘIJDE I DÉŠŤ

reklama

Příští týden začne teplotami kolem 15°C. Radovat se z nich budou moci lidé zejména na východě republiky. Po zbytek týdne nás čekají teploty typické právě pro začátek jara, tedy kolem 10°C. Obloha bude oblačná až zatažená a čekají nás také přeháňky a deště nejvíc z celého března jich má být právě v nadcházejícím týdnu.

„Hodně se lidé zajímají o to, jak bude velikonoční počasí. Ale připomínám, že Velikonoce jsou pohyblivý svátek a mohou být na konci března až na konci dubna. Letos budou v začátku tohoto období, čili spíše v té chladnější části,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima meteorolog a mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

Hotel v korunách stromů - Obrázek 5

Máte dost ošklivého počasí v Česku? Tak šupky dupky do Kostariky!

Mrazy se nebudou vracet už ani v noci

Pokud jde o mrazy, ty by se naštěstí neměly vracet už ani v noci. V pozoru ovšem musí být kvůli nadcházejícímu oteplení vodohospodáři. Letos sice moc nesněžilo, takže větší povodně by díkybohu hrozit neměly. Vrásky jim ale dělají jiné věci.

„V případě, kdy ten led bude rychle odtávat, tak může docházet k situacím, že začne praskat, dá se do pohybu a ucpe profily v řekách a může tím pádem vzniknout povodeň. Takže toto sledujeme,“ upozornil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Kde ale stále vládne zima, jsou hory. Dokazují to i tyto záběry pořízené kamerami Českého hydrometeorologického ústavu v Jizerských horách, na šumavské Bučině anebo na Lysé hoře v Beskydech.

reklama

reklama