Britka si podle soudu vymyslela hromadné znásilnění. Mělo jít o pomstu. Teď jí hrozí vězení

Devatenáctiletá britská dívka byla kyperským soudem shledána vinnou, že si vymyslela hromadné znásilnění dvanácti Izraelci. Soud uvedl, že lhala, aby se pomstila za to, že byla natáčena během sexu s jedním z Izraelců v hotelu. O události informoval server Daily Mail.
Soud s mladou Britkou obviněnou ze lži
Soud s mladou Britkou obviněnou ze lži
@wnobserver/Twitter

reklama

Náctiletá dívka nyní čelí jednomu roku vězení a pokutě v maximální výši 1450 liber (asi 43 tisíc korun). Soudce Michalis Papathansidi ve svém rozsudku uvedl, že jediná chvíle, kdy náctiletá mluvila pravdu, byla, když přiznala, že byla „ponížena“ poté, co objevila, že byla filmována skupinou izraelských mužů.

Snažila se soud uvést v omyl. Její vina byla dokázána

„Neříkala pravdu a snažila se uvést soud v omyl,“ uvedl rovněž soudce. „Snažila se vyhnout odpovědím a část jejích prohlášení nemohla být akceptována. Nezpozoroval jsem na její části obhajoby věrohodnost... Nikdy neměla jasno, co se stalo. Neříkala pravdu a odmítám verzi, kterou poskytla soudu,“ řekl Papathansidi a dodal, že „vina obviněné byla dokázána“ a že „ona sama svou vinu přiznala“.

Soudce rovněž odmítl posudky specialistů z Velké Británie, že dívka trpěla posttraumatickou stresovou poruchou, když dříve tvrdila, že byla šikanována, aby stáhla obvinění ze znásilnění gangem. „Plánujeme se proti rozhodnutí odvolat k nejvyššímu soudu, a když spravedlnost selže… obrátíme se s naším případem na Evropský soud pro lidská práva,“ uvedla obhájkyně mladé Britky.

Tři fotbalisté jsou odsouzeni

Trojice fotbalistů odsouzena za údajné znásilnění k 38 rokům vězení

Rozporuplný příběh mladé ženy

Během dřívějších slyšení obviněná dívka tvrdila, že byla zadržena a napadena skupinou mužů. Policie si však povšimla, že prohlášení mladé ženy byla postupem času protichůdná a později sama doznala, že lhala. Tvrdila také, že byla šikanována ze strany policie, aby se svou obhajobou stáhla svá prohlášení. Po více než čtyřměsíčním procesu soudce rozhodl, že lhala i o původu útoku a odsoudil ji za veřejnou újmu.

Dívka trvala na tom, že byla v červenci napadena v hotelu, v němž bydlela během své práce pro resort Ayia Napa známý svým nočním životem. Žena si měla začít prázdninový románek s jednadvacetiletým Izraelcem, který byl poblíž se skupinou kamarádů.

Soudu bylo řečeno, že dva dny před útokem měla Britka s Izraelcem sex, při němž byli jeho přátelé přítomni a natáčeli si ho na své mobilní telefony. Osudnou noc měla podle dívky stejná skupina mužů ve věku od 15 do 22 let vtrhnout do pokoje, přidržet ji a znásilnit. Po události dívka polonahá utekla za svými přáteli, kteří ji dovedli do hotelového zdravotnického centra. Personál zavolal policii, které žena podrobně popsala, jak byla opakovaně znásilněna.

Indický režisér Vile Daniel Shravan

Znásilnění by mělo být beztrestné a ženy ať s sebou nosí permanentně kondomy, vyzývá filmový režisér

Z dvanácti Izraelců měli tři se ženou sexuální kontakt

Poté policie vtrhla do hotelu a zatkla dvanáct Izraelců, přičemž podle DNA testů měli tři z nich nějaký sexuální kontakt se ženou, který byl však podle jejich tvrzení konsensuální. Policie zadržela mobily mladíků a zjistila, že několik z nich mělo dívku při sexu natočenou.

Policie záhy pojala pochybnosti o dívčině příběhu i poté, co personál pětihvězdičkového hotelu, kam byla přestěhována po popsání údajného útoku, popsal, jak ji viděl spokojeně skákat se dvěma přáteli na posteli zřejmě nadšením z luxusního vybavení. A když policie přišla kvůli dalším otázkám, dívka ležela u bazénu.

Žena nezapadá do obrazu znásilněné

„Nevypadala jako žena, která by jen den předtím byla znásilněna dvanácti muži,“ uvedl policejní zdroj. „Samozřejmě, že každá osoba reaguje na traumatickou událost odlišně, ale tohle bylo neobvyklé chování. Prostě nezapadala do obrazu typické osoby znásilněné tolika lidmi.“

Rovněž zkušený policejní lékař, který ženu vyšetřoval, uvedl, že nenašel žádné viditelné znaky znásilnění nebo násilí.

Týden po incidentu policie propustila pět podezřelých, u nichž nenašla žádné důkazy toho, že by byli té chvíle přítomni. Jeden z Izraelců byl schopen poskytnout selfie pořízenou v době útoku, na níž byl v posteli se svou přítelkyní. Sedm ostatních podezřelých bylo propuštěno později.

Poté, co byla Britka přizvána na policejní ředitelství v kyperském Ayia Napa kvůli dalšímu výslechu, detektivové uvedli, že se sama přiznala ke lžím o vymyšleném znásilnění.

reklama

reklama