Britové se bouří: Hrob Robina Hooda má ustoupit průmyslovým stavbám

Ke světoznámému zbojníkovi Robinu Hoodovi se pojí nejedna legenda. Ta ohledně jeho posledního přání zní: „Pohřběte mě tam, kam dopadne můj poslední šíp“. A šíp dopadl do zalesněné oblasti v anglickém okrese Kirklees. Právě na tomto místě má legendární zbojník odpočívat už sedm staletí. Teď ale hrozí, že na místě jeho odpočinku vyrostou průmyslové stavby.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Tamní obyvatelé jsou pochopitelně proti. „Každý, kdo je odsud, věří, že právě tady se nachází místo, kde Robin Hood zemřel,“ vysvětluje pro britský deník The Daily Telegraph Robert Bamforth ze spolku na ochranu anglického venkova.

Obyvatelé se bojí, že místo polí s pšenicí a ječmene tu vyroste spousta skladišť a průmyslových staveb. Ale zastupitelé si stojí za svým a myšlenka nahrazení turistické atrakce průmyslovými budovami jim připadá finančně výhodnější.

Kromě obyvatel se čertí i ochránci přírody, kteří upozorňují, že doposud místo neprošlo žádným zásahem ani úpravami, což nasvědčuje pečlivé tradici zmíněného místa. Ochránci také argumentují tím, že krajina přesně odpovídá popisu z románu „Shirley“ autorky Charlotte Brontëové z roku 1849. O tom, že hrob Robina Hooda leží na pozemku někdejšího cisterciáckého ženského kláštera v Kirklees, svědčí také zmínky v baladách z 15. století.

ilustrační foto- hora

Kde asi soudruzi udělali chybu? Velká Británie má novou nejvyšší horu!

Postava Robina Hooda je ztotožňována s osobou lidového hrdiny, který bohatým bere a chudým dává. Podle pověsti žil se svojí družinou v lese Sherwoodu nedaleko Nottinghamu v době zajetí krále Richarda Lví Srdce, tedy na přelomu 12. a 13. století. Středověká legenda se rozšířila po Anglii a posléze ve velké části světa na základě dětské knížky The Merry Adventures of Robin Hood amerického spisovatele Howarda Pyla.

Jak celá situace dopadne a jestli nakonec zvítězí plán zastupitelů, nebo místní obyvatelé a ochránci přírody, zatím není jasné.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!