Britská dobrodružka se rozhodla bojovat s bolestí hlavy chůzí. Sama šla z Mexika až do Kanady pěšky

Po dobu patnácti let trpěla chronickou bolestí hlavy. Už nevěděla, co dál, a tak se rozhodla o naprostý zvrat ve svém životě. Čtyřicetiletá Mary Mansfieldová si do batohu sbalila čtyři páry bot a vyrazila na cestu podél celé Ameriky.
Kanada
Kanada

reklama

Každý den chodila kolem 25 kilometrů, stála tváří v tvář vlkům a medvědům a bloudila v hustých lesech. Sama Mary přiznala, že to pro ní byla jedna z vůbec nejobtížnějších věcí v celém životě. Pro tento krok se rozhodla hlavně kvůli nepřetržité bolesti hlavy, která jí trápila celých patnáct let.

Mary už byla závislá na prášcích proti migrénám. Během cesty si ale v průběhu celých šesti měsíců vzala prášek pouze jednou. Sama uvedla, že je na sebe nesmírně pyšná. „Bolesti jsem si v přírodě už vůbec nevšímala, byl to nesmírně osvobozující pocit,“ uvedla pro Daily Mail.

 

 

V temných lesech a horách nocovala v malém stanu. „Jednou jsem potkala vlky. Byl to naprosto děsivý zážitek. Naštěstí hned, co mě viděli, tak utekli,“ řekla. Když procházela zasněženými horami, tak na zledovatělém terénu uklouzla a zlomila si dvě žebra. V ten moment se musela vrátit do města a vyhledat pomoc. Její dobrodružství se tak o pár dní opozdilo. 

S sebou měla pouze jeden batoh, v kterém měla pár kousků oblečení, hrnce a cestovní pánvičky, základní vybavení pro přežití a navigaci. Jídlo si sbalila vždy na deset dní, cestu měla naplánovanou tak, aby každé dva týdny prošla městem a zásoby si dokoupila. Jednou za dva týdny si i zarezervovala hotel a dočerpala síly dlouhým spánkem. 

Na konci cesty na ni čekala její matka, se kterou se vrátila do Velké Británie. „Nejvíc mi chyběla horká vana, čerstvé ovoce a zelenina a pohodlí domova. Byla to ale ta nejlepší zkušenost z celého mého života,“ dodala Mary s tím, že to byl ten nejlepší možný lék, který si mohla přát.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!