Britská královna Alžběta II. oslavila 92. narozeniny

Nejdéle vládnoucí panovnice, ale především charismatická a šarmantní dáma, kterou její poddaní zbožňují. To je Queen Elizabeth. Salvy z děl připomněly v sobotu v poledne obyvatelům Londýna, jak dlouho už tato dáma tvoří britskou historii. Oslavila své dvaadevadesáté narozeniny.
21. 4. 2018 ZPRÁVY: BRITSKÁ KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. SLAVÍ 92. NAROZENINY
21. 4. 2018 ZPRÁVY: BRITSKÁ KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. SLAVÍ 92. NAROZENINY

reklama

Královnou se přitom původně stát vůbec neměla. Její otec se stal králem po překvapivé abdikaci svého bratra. Z Alžběty tak byla rázem následnice trůnu. „Královna Alžběta, symbol nové éry a její syn princ Charles, který jednoho dne dostane korunu své matky,“ uvedl jeden z Britů.

To, co říká komentář u filmu z roku 1953, se teď stává skutečností. Poslední novinkou je, že v čele Commonwealthu, což je volné sdružení Velké Británie a jejích bývalých kolonií stane v budoucnu po královně Alžbětě její syn princ Charles. Ten je zároveň dědicem britské koruny a po královně nastoupí na britský trůn.

V tomto roce čeká britskou monarchii narození dalšího dědice i svatba

„Můžeme sledovat, že se věci mění především s ohledem na prince Williama a Katrin. V tom, jak se prezentují, v tom jak se rodina chová, když se například narodí další potomek,“ upřesnil královský životopisec Andrew Morton.

A právě to by se mělo stát během příštích hodin. Už třetí dítě čekají princ William a jeho manželka Kate. Další událostí bude 19. Května královská svatba. Novým párem se stanou princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle.

„Měsíc před stavbou už je vlastně všechno naplánované a nachystané. Jinak to ani nejde u královské svatby,“ doplnila organizátorka královské svatby Sarah Haywoodová.  U všech těchto událostí bude hrát zásadní roli královna. A i když se časy mění, právě Alžběta II. zůstává symbolem kontinuity britské monarchie. Královna, která si za všech okolností zachovává úsměv a zájem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!