Britská královna Alžběta II. se chystá na odchod do důchodu, Britové pochybují o následníkovi trůnu

14. 8. 2017 ZPRÁVY: Britská královna Alžběta II. zvažuje abdikaci
14. 8. 2017 ZPRÁVY: Britská královna Alžběta II. zvažuje abdikaci

reklama

Zatímco se například  v Americe vystřídalo 13 prezidentů, ve Velké Británii vládne stále jedna žena. Královna Alžběta až teď, po pětašedesáti letech, zvažuje, že se trůnu vzdá. Skončit s panováním by, podle britských médií, chtěla v den svých 95. narozenin. Tedy za 4 roky. 

Spekulace o odchodu královny Alžběty II. pochází přímo z královského dvora. Na trůn by tak za čtyři roky mohl nastoupit nejstarší syn královny, princ Charles. Nejdřív by se ale musel aktivovat zákon o regenství, který dovoluje, aby místo ještě stále žijícího panovníka vládl jeho potomek. To se ale podle odborníků i nejbližších nikdy nestane. „Neabdikuje nikdy jen ve prospěch jejího nejstaršího syna. Cítí to tak, tedy alespoň já si to myslím, že sliby, které odříkala při korunovaci, musí stoprocentně naplnit. Bude oddaná koruně, dokud bude žít,“ uvedla sestřenice královny Margaret Rhodesová.

Britové už ale dali jasně najevo, že nestojí na straně následovníka trůnu. Tedy Charles, po jehož boku by stála jeho žena Camilla, je pro Brity téměř tabu. Přáli by si na jeho místo raději Williama. Podrobnější informace najdete ve článku zde: 

Charless a Camille

Královna Alžběta II. zvažuje abdikaci! Dvě třetiny Britů ale nechce Camillu jako novou královnu – Na trůně chtějí místo Charlese Williama

Na britský trůn nikdy usednout neměla

Na britský trůn nikdy usednout neměla, dnes je přesto v čele Velké Británie Alžběta II. už 65 let. Stala se tak nejdéle sloužící panovnicí na světě. Historici ji označují za státníka, který na veřejnosti nikdy neudělal chybu. Jediné, co jí lid kdy vyčítal, byla reakce na smrt princezny Diany. Královna se k tragické události totiž nevyjadřovala celé dny. Nakonec ale přece jen přišla s projevem, kterým si opět získala celou Británii zpět.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!