Britská policie našla obří pěstírnu marihuany v suterénu bývalého divadla. Vedl do ní tunel z toalety nedalekého domu

Policie nalezla na jihovýchodě Londýna tajnou pěstírnu marihuany v hodnotě 40 milionů liber (zhruba 1,2 miliardy korun) v suterénu bývalého viktoriánského divadla. Čtyřčlenný gang se do starých opuštěných prostor prokopal tunelem z toalety přilehlého domku, informoval server Daily Mail.
Tajný tunel do pěstírny konopí
Tajný tunel do pěstírny konopí
@UkHeadnut/Twitter

reklama

Britská policie nejprve zatkla skupinu čtyř lidí - tří mužů ve věku 28, 45 a 47 let a ženu ve věku 36 let - pro podezření z nelegálního pěstování konopí. Během vyšetřování byli však zatím všichni propuštěni.

Tunel dlouhý přes dvacet metrů včetně odvětrávání

Policie nalezla tunel a pěstírnu marihuany, když jí sousedé hlásili pokus o vloupání do domu ve městě Deptford v jihovýchodním Londýně. Při výjezdu si policisté všimli, že podlaha pod toaletou je dutá. Gang se do opuštěných prostor prokopal z prostor toalety v přízemí a tunel zakrýval sklápěcími dveřmi v podlaze.  

Zhruba jednadvacet metrů dlouhý tunel do tajné pěstírny vedl z toalety čtyřpokojového domu, poté horizontálně pod soukromým parkovištěm za domem až do obrovského suterénního prostoru pod řadou obchodů, které nahradily v šedesátých letech staré viktoriánské divadlo. Druhou, vertikální šachtu gang postavil na parkovišti - zřejmě jak z důvodu ventilace, tak jako možný nouzový únik.

Öresundský most spojující Švédsko a Dánsko

Dánsko zavede hraniční kontroly se Švédskem. Důvodem má být násilí páchané gangy

Pěstírna mohla fungovat i deset let

Obrovský nevyužívaný prostor, do kterého se nelze dostat z obchodů nad ním, je zbytkem 750místného divadla Broadway, které bylo vybudováno v roce 1897 a zdemolováno v roce 1963. A ačkoliv byla oblast přestavěna, hluboké základy objektu byly zachovány.

Detektivové se domnívají, že nelegální pěstírna mohla fungovat zhruba deset let, přičemž každoročně mohla vyprodukovat zboží za více než 4 miliony liber (zhruba 118 milionů korun). Domnívají se také, vzhledem k slušně postavenému tunelu, že některý ze členů gangu je nejspíš stavař. Je zároveň velmi neobvyklé, že pěstírna po léta fungovala v tak rušné oblasti prakticky bez povšimnutí.

Překvapeni z nálezu byli i sousedé: „Když pomyslím, co se to vedle nás dělo po deset let bez jakéhokoliv našeho všimnutí, tak je to překvapivé. Byl jsem šokován,“ uvedl podnikatel žijící vedle inkriminovaného objektu. „Žena i já jsme občas slyšeli něco jako vrtání. Nikdy to nebylo po dlouhou dobu, ale rozvibrovalo to zdi nahoře. Nevěděli jsme, co to je. Mysleli jsme si, že se jedná o nějaké stavební práce poblíž – je to rušná ulice.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!