Britská policistka odhalila gang pedofilů. Odměnou jí byla šikana od nadřízených

Policistka Maggie Oliverová odhalila kauzu sexuálního zneužívání nezletilých dívek gangem převážně asijských pachatelů. Poté, co ale upozornila na nedostatečný přístup police, zažila prý ze strany svých nadřízených doslova teror. Nakonec byla nucena policii opustit. S odstupem několika let se teď rozhodla vyjít se svým příběhem na veřejnost.
detektiv Maggie Oliverová
detektiv Maggie Oliverová
youtube/NeedleBlog

reklama

Dnes už bývalá policistka Maggie Oliverová odhalila gang, složený z asijských přistěhovalců ve věku 22 až 59 let, který ve Velké Británii unášel mladé dívky. Pachatelé své oběti nejen znásilňovali, ale také prodávali sexuchtivým zákazníkům. Navenek ale působili jako spořádaní občané.

Že něco není v pořádku, jí došlo ve chvíli, kdy byla pověřená dělat rozhovory a získat si důvěru zneužitých dívek. Poté, co spolu s oběťmi začala identifikovat členy asijského gangu, všimla si, jak zájem policie o případ ochabl.

Rozmáhají se falešná obvinění ze sexuálního zneužívání (ilustrační foto)

Nová zbraň u rozvodů? Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání

„Nikdy jsem o svých problémech na pracovišti nemluvila, a to z toho důvodu, že jsem si jednoduše nechtěla připustit, že by policie mohla selhat nebo něco zanedbat. Když jsem se poté ale snažila odhalit, jak si počínají vyšší důstojníci, začala šikana,“ řekla pro deník express policistka.

Šikana podle ní narůstala i v době, kdy musela zůstat kvůli stresu doma. „Dva starší kolegové jednoho dne přišli ke mně domů a chtěli mi vzít můj policejní telefon, který jsem měla celých 15 let. Když jsem se jich zeptala, proč to dělají, tak mi bylo řečeno, že nechtějí, aby mě dívky otravovaly doma, když mám teď tolik stresu se vším,“ upřesnila Maggie s tím, že to byl způsob, jak jí od případu izolovat.

Pro rezignaci se rozhodla na konci roku 2012 po výsledku kauzy, ve které pachatelé unikli spravedlnosti. Šikana měla trvat rok a půl. Maggie se rozhodla promluvit až nyní. Hlavním důvodem byla podpora jejího kolegy Johna Wedgera, který žaluje metropolitní policii kvůli psychickému ublížení na zdraví, které utrpěl právě v důsledku šikany na pracovišti.

reklama

reklama