Britské úřady během jednoho dne zadržely stovku migrantů snažící se nelegálně překročit hranice země

Nový rekord v počtu zadržených osob nelegálně překračujících hranice země zaznamenala Velká Británie. V pátek se v šesti vlnách do Spojeného království pokusilo nelegálně dostat 102 migrantů. Nejčastěji z Íránu, Afghánistánu a Iráku.
Britské úřady během jednoho dne zadržely stovku migrantů snažící se nelegálně překročit hranice země
Britské úřady během jednoho dne zadržely stovku migrantů snažící se nelegálně překročit hranice země
Gareth Fuller/PA via AP

reklama

Rekordní množství osob se snažilo tento týden v pátek nelegálně překročit hranice Velké Británie. Přes Lamanšský průliv plulo celkem pět lodí, na kterých bylo dohromady 102 cizinců z Íránu, Iráku, Afghánistánu, Pákistánu a Sýrie.

Lodě zadržela britská pobřežní stráž. Devíti migrantům se podařilo dostat na pláž, kde je zachytili policisté. Sedm ze zadržených osob byly děti, informuje Daily Mail.

Všechny lodě se snažily proklouznout pod rouškou tmy. K prvnímu incidentu došlo v jednu hodinu v noci. Pobřežní stráž zadržela loď s dvaatřiceti lidmi (26 mužů a 6 žen), kteří tvrdí, že jsou z Íránu a Iráku.

Asi ve třičtvrtě na tři ráno byla zadržena malá loď, na které bylo 12 mužů a jedna žena. Představili se jako občané Íránu a Afghánistánu. Třetí loď byla zadržena před čtvrtou hodinou ranní. Čtrnáct mužů a jedna žena pocházejí údajně z Íránu.

Kolem osmé hodiny ráno zadrželi policisté z hrabství Kent devět osob na pláži Sandgate Beach. Všichni mají pocházet z Íránu.

Na čtvrté lodi cestovalo v deset hodin deset mužů z Íránu, Pákistánu, Afghánistánu a Iráku. Pátá loď připlula ve třičtvrtě na jedenáct dopoledne. Stráž objevila šestnáct mužů a sedm žen z Iráku, Íránu a Sýrie.

K rekordně vysokému množství zadržených osob došlo den poté, co britská stráž zadržela dalších 90 migrantů. Celkem tak bylo během 48 hodin zadrženo 192 lidí, z nichž 15 byly děti.

Lamanšský průliv, přes který se zadržené osoby snažily na lodích proniknout do Velké Británie, je nejvytíženější trasou lodní dopravy na světě. Každý den skrz něj proplouvá pět set až šest set lodí.

Od začátku letošního roku už La Manche překročily stovky osob, a to přesto, že britská ministryně vnitra Priti Patel slíbila ostrý zásah proti podobným incidentům. Britská vláda dala na bezpečnostní opatření, která mají zabránit migrantům nelegálně se dostávat do země, miliony liber. Opatření zahrnují drony a pobřežní hlídky.

reklama

reklama