Brutální pomsta pastevcům v Keni. Policisté jim měli postřílet přes 100 velbloudů

Hrůzný případ násilí proti zvířatům se odehrál na východě Keni. Ozbrojenci tam postříleli přes 100 velbloudů. Celá situace je o to horší, že podle výpovědí svědků měli tento nepochopitelný čin spáchat policisté.
Policisté v Keni měli postřílet přes 100 velbloudů
Policisté v Keni měli postřílet přes 100 velbloudů
Youtube/K24TV

reklama

Masakr se odehrál na hranici keňských provincií Tana River a Kitui. Místní obyvatelé serveru Kenya Free Press popsali, že na místo dorazili po zuby ozbrojení policisté, vyhnali pastevce a pak začali náhodně pálit do stáda velbloudů. Jiný keňský server The Star uvádí, že „muži zákona“ usmrtili 135 zvířat. Podle všeho mělo jít o pomstu kočovným pastevcům z provincie Tana River, takzvaným pastorálům. Ti totiž měli v posledních měsících řadu násilných sporů s obyvateli provincie Kitui. Policie zatím incident nekomentuje.

Policisté v Keni měli postřílet přes 100 velbloudů
Autor: Youtube/K24TV Policisté v Keni měli postřílet přes 100 velbloudů

Řada keňských politiků tento útok na nevinná zvířata tvrdě odsuzuje. „Zatímco řešíme napětí mezi provinciemi Tana River a Kitui, potřebujeme vysvětlení, proč policisté z Kitui přijeli do Tana River zastřelit zvířata,“ uvedl pro The Star poslanec Mahamed Shidiye. Ten zároveň také požaduje, aby se celý incident řádně vyšetřil a pastevcům byla uhrazena vzniklá škoda.

Zastřelení 135 velbloudů nadzvedlo ze židle také místní kmenové vůdce. Ti žádají ministra vnitra Josepha Nkaisseryho, aby okamžitě zasáhl a zaručil jim bezpečí. 

reklama

reklama