Brutální vražda studentky! Ruský profesor nosil její ruce v batohu

Titulky všech světových médií ovládl případ, kdy profesor historie z Petrohradu údajně zavraždil svou milenku. Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení, když nalezli v sobotu ráno muže na nábřeží řeky Mojky. Ten se tam opilý snažil utopit batoh. V tom později objevili policisté uříznuté ruce ženy. Poté prohledali profesorův byt a našli další části těla jeho čtyřiadvacetileté milenky. V řece později potápěči nalezli i dívčiny nohy, tudíž je zřejmé, že se profesor snažil těla zbavit.
Brutální vražda profesorovy milenky
Brutální vražda profesorovy milenky
Instagram/@bbc_russian

reklama

Podle profesorova advokáta Alexeje Pochujeva se údajný vrah ke svému činu přiznal. Nyní se nachází v nemocnici s prochlazením. V neděli odpoledne byl muž převezen k výslechu. 

Co se událo?

V sobotu ráno byl profesor historie na Petrohradské státní univerzitě Oleg Sokolov policisty zadržen na nábřeží řeky Mojka, kde se snažil utopit batoh, ve kterém byly uříznuté ženské ruce. Krom lidských ostatků měl v batohu i střelnou zbraň. 

Později nalezli v Sokolově bytě poblíž onoho nábřeží další části ženského těla - trup a hlavu, a také zkrvavenou pilu. Mrtvá byla podle dostupných informací studentkou totožné univerzity, kde Sokolov přednášel. Anastasie Ješčenková údajně zemřela 8. listopadu kolem 2. hodiny ranní následkem střelby z pušky. 

Sokolovův byt
Autor: Instagram/@bbc_russian Sokolovův byt

Při ohledání bytu byly krom částí mrtvého těla nalezeny nože, sekera a kolem 50 nábojů. Sokolov chtěl údajně po zbavení se těla spáchat veřejně sebevraždu v mundúru Napoleona před zraky co největšího množství turistů. Oficiálně ovšem daná informace potvrzena nebyla. V současné době hledají kriminalisté další části dívčina těla, kterých se pachateli údajně již podařilo zbavit. Při prohledávání řeky nalezli potápěči další mrtvé tělo.

Kriminalisté hledají části dívčina těla
Autor: Instagram/@bbc_russian Kriminalisté hledají části dívčina těla

Kdo je Oleg Sokolov?

Sokolov se specializuje na válečnou historii Francie a právě od Francie obdržel v roce 2003 Řád čestné legie. Jeho kolega, který si žádal zůstat anonymní, zmínil: ‚‚Je to nesmírně inteligentní člověk, ale trochu šílel. Hrál si na svých hodinách na Napoleona a organizoval rekonstrukce napoleonských bitev, které vedl právě jako onen francouzský vůdce. Byl charismatický, přesvědčivý, velmi seriózní, nikdy si nedovolil s někým koketovat či žertovat.“

Oleg Sokolov
Autor: Instagram/@bbc_russian Oleg Sokolov

Co je známo o zavražděné dívce? 

Anastasie Ješčenková se přestěhovala do Petrohradu z Krasnodarského kraje, získala bakalářský titul, obhájila i magistra a studovala na doktorát. Podle všeho se s Olegem Sokolovem dala dohromady již před několika lety. Podle jejích spolužáků byla dívka milá, tichá, vždy měla nejlepší prospěch. Často Sokolova doprovázela na různé společenské akce, služební cesty a dokonce byla spoluautorkou několika jeho děl. Její otec je vážený učitel tělocviku a bratr bývalý brankář ruského fotbalového týmu mladší kategorie.

reklama

reklama