Bulvární týdeník vydíral zakladatele společnosti Amazon Jeffa Bezose

Šéf Amazonu Jeff Bezos obvinil bulvární týdeník National Enquirer z vydírání a současně ihned prohlásil, že se žádnému nátlaku nepoddá.
Jeff Bezos - foto Twitter Bezos
Jeff Bezos - foto Twitter Bezos

reklama

Bulvární týdeník National Enquirer v lednu odhalil poměr mezi ženatým miliardářem a bývalou televizní moderátorkou Lauren Sanchez. V odpovědi na to Bezos najal soukromé vyšetřovatele, aby zjistil, zdali odhalení jeho poměru nebylo politicky motivováno.

„Byla mi učiněna nabídka, kterou jsem nemohl odmítnout. Alespoň to si mysleli lidé z National Enquirer,“ uvedl v překvapivém příspěvku miliardář. National Enquirer pohrozil Bezosovi, že pokud svoje soukromé vyšetřování nezastaví, tak zveřejní více kompromitujících fotek jeho poměru. „Než abych se poddal vydírání, raději jsem se rozhodl zveřejnit přesně to, co mi poslali. A to navzdory vlastním nákladům a zostuzení, kterým mi hrozí,“ pokračoval Bezos.

„Pokud se ve své pozici nemůžu postavit takovémuto vydírání já, tak kolik lidí vlastně může?“ položil si otázku zakladatel Amazonu, jehož jmění čítá více než 136 miliard dolarů.

Ve svém příspěvku zveřejnil následně dva maily, které od majitele National Enquirer dostal. Zatímco v prvním z nich se vyhrožuje zveřejněním intimních fotek, druhý obsahuje návrhy dohody s konkrétními podmínkami a termíny, která by celou věc smetla ze stolu. Mezi těmito podmínkami je i návrh na uznání faktu, že reportáž o Bezosovi nebyla „politicky motivovaná ani ovlivněna politickými silami.“ „Toto je učebnicový příklad vydírání,“ okomentoval návrh právník Zachary Elsea pro Bloomberg. „Je to jako kdyby to někdo vytrhl z právnické knihy,“ souhlasil právník Ted Boustrous pro Washington Post.

Bezos také ve svém příspěvku neopomněl připomenout vztah majitele National Enquirer David Peckera a Donalda Trumpa. Pecker měl Trumpovi pomáhat zamlčovat a nepublikovat příběhy, které by mohly pro Trumpa negativně vyznět. „Pan Pecker a jeho společnost byl vyšetřován i pro různé činy ve spojitosti se Saudskou vládou,“ dodal k Peckerovi Bezos.

Mluvčí společnosti AMI, pod kterou National Enquirer spadá, celou věc zatím nekomentoval.

 

Dalibor Zítko

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!