Bývalá zdravotní sestra z Rumburku žádá po státu čtyři miliony

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová žádá po státu odškodné čtyři miliony korun. Soudy ji zprostily obžaloby z vraždy šesti pacientů v rumburské nemocnici a ministerstvo spravedlnosti už ji před časem uznalo odškodnění jeden milion korun. Žalobou na stát se začal zabývat i soud v Praze.
4. 4. 2018 ZPRÁVY: BÝVALÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA Z RUMBURKA ŽÁDÁ PO STÁTU 4 MILIONY KORUN
4. 4. 2018 ZPRÁVY: BÝVALÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA Z RUMBURKA ŽÁDÁ PO STÁTU 4 MILIONY KORUN

reklama

Věra Marešová i její právnička dorazily k soudu obě v bílém, tedy v barvě symbolizující nevinnost. Hlavním důvodem, proč se nechtějí spokojit s milionovým odškodným je především psychický stav bývalé zdravotní sestry. „Je tam nemajetková újma za trestní stíhaní a samozřejmě náhrada škody na zdraví, to jsou dvě největší částky,“ říká právnička Věry Marešové Iva Jónová.

Věra Marešová měla podle obžaloby zavraždit šest pacientů draslíkem, který jim údajně podala v infuzi. Soud ji ale obžaloby zprostil, protože znalecký posudek otravu draslíkem neprokázal. Kvůli trestnímu stíhání přesto strávila víc než 14 měsíců ve vazbě. Celý proces jí prý způsobil psychické problémy, na které teď bere léky.

Rodina natočila zdravotní sestru, jak ubližuje muži na vozíku

VIDEO: Skrytá kamera natočila, jak zdravotní sestra brutálně ubližuje 89letému muži na vozíku! Nic horšího jste ještě neviděli

„Je závislá na pračce, furt něco pere, má pocit špíny z vazby, ve vazbě měla o 12 kilogramů méně, byla jak z koncentráku, spánek přerušovaný, chodí pozdě spát, byl pro ni nepřekonatelný problém jít do restaurace, cítila se jak v zoo,“ četla v soudní síni soudkyně Zdeňka Burdová.

Část peněz má být i za společenské znevýhodnění, které jí kauza způsobila. Právník, který ve sporu zastupuje stát, ale částku, kterou Marešová požaduje, rozporuje a požádal proto o výslech psychiatričky, která na bývalou zdravotní sestru dělala soudně znalecký posudek. Soudkyně jeho přání vyhověla a zároveň k výslechu přizvala i dceru Marešové. Další jednání je naplánované na konec května.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!