Bývalý ošetřovatel u soudu připustil, že zavraždil 100 pacientů

V Německu dnes začal ostře sledovaný proces bývalým ošetřovatelem Nielsem Högelem. Prokuratura ho viní z vraždy více než 100 pacientů. To Högel hned na začátku řízení připustil. Pokud se ukáže, že je to pravdivé přiznání, stane se bývalý ošetřovatel jedním z nejhorších sériových vrahů historie.
Obžalovaný Niels Högel měl zavraždit přes 100 pacientů
Obžalovaný Niels Högel měl zavraždit přes 100 pacientů
AP

reklama

Högel, který si už v současné době odpykává doživotní trest za vraždu dvou lidí, měl jako ošetřovatel zabíjet ve dvou nemocnicích na severu Německa. Pacientům podle vyšetřovatelů podával smrtící koktejl z léků, který jim způsobil zástavu srdce. Pokud se ptáte, co člověka k něčemu takovému dovede, budete asi hodně překvapení: Podle vyšetřovatelů chtěl udělat dojem na kolegy tím, že oživoval pacienty, které sám otrávil.

Högelovo vražedné řádění probíhalo mezi lety 1999 a 2005. V Oldenburgu měl připravit o život 36 a v nedalekém Delmenhorstu dokonce 64 lidí. Když se dnes soudce obžalovaného zeptal, jestli jsou obvinění vznesená proti němu pravdivá, odpověděl, že „více či méně všechna“.

Sto ale nemusí být konečný počet. Vyšetřovatelé totiž zkoumají ostatky celkem 130 lidí a nevylučují, že Högel může mít na svědomí další oběti. Jiní zemřelí byli ale zpopelněni, a tak není možné příčinu jejich smrti znovu ověřit.

Očekává se, že verdikt padne nejdříve v březnu příštího roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!