Bývalý policista přezdívaný angarský maniak znovu před soudem: Za 81 vražd mu hrozí doživotí

Bývalý policista Michail Popkov byl souzen na doživotí za brutální vraždy 22 žen. Jenže v úterý se situace změnila. Angarský maniak, jak mu přezdívají ruská média, znovu stanul před soudem v Irkutsku kvůli podezření za spáchání dalších 59 vražd.
Michail Popkov
Michail Popkov
twitter/Andrew Macintyre ‏

reklama

Pokud se potvrdí, že zavraždil celkem 81 lidí, stane se nejhorším masovým vrahem v dějinách moderního Ruska. Vraždy měl spáchat v letech 1992 a 2010. Už v roce 2015 byl odsouzen k doživotnímu trestu za vraždu 22 žen, ale nyní se případ dostal znovu k soudu.

Vyšetřovatelé Popkova podezřívají z podstatně více vražd, než o kterých se doposud vědělo. Podle nich má na svědomí dalších 59 obětí. Čelit by tak mohl obvinění z vražd celkově 81 lidí.

Charles Manson je po smrti

GALERIE: Nejslavnější masový vrah v dějinách zemřel. Co vzkázal těsně před svou smrtí?

Vlkodlak nebo angarský maniak

Michail Popkov dostal od ruských médiích za dobu vyšetřování děsivé kauzy různé přezdívky. Nejvíce se mezi obyvateli ujal „angarský maniak“, a to proto, že odsouzený své oběti vraždil právě ve městě Angarsk na Sibiři.

Mrtvá těla převážně žen byla nalézána v lesích, na hřbitovech nebo u silnic a v okolí. Ve většině případů šlo o prostitutky, což vrah obhajoval jako „noční čištění od nepravosti“.

I přes neuvěřitelný počet obětí Popkov velmi dlouho unikal spravedlnosti. Už v roce 1998 ho jedna z dívek, která útok přežila, identifikovala, ale bez valného úspěchu. Případ byl vyřešen až při obnoveném řízení po zatčení v roce 2012 na základě DNA. 

reklama

reklama