Čech, který ve Finsku brutálně ubodal Britku, dostal doživotí

Finský soud ve městě Rovaniemi rozhodl o osudu Čecha Karla Frýbla, který brutálně ubodal svou britskou přítelkyni Rebeccu J. Za svůj čin, při kterém ženě zasadil 40 bodných ran, dostal doživotí.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Brutální vražda se odehrála v prosinci 2016 na odlehlé psí farmě nedaleko finské obce Kuttanen za polárním kruhem. Právě tam přes zimní sezónu pracovala Rebecca J. jako turistická průvodkyně.

Teprve šestadvacetiletá dívka byla svým přítelem brutálně ubodána. Z vyšetřování vyplynulo, že se mladá žena bránila, jak dokazují bodné rány na zádech. Ty byly způsobený tím, jak se oběť pokoušela utéct. 

Bývalý voják Frýbl se k vraždě přiznal. Tvrdil však, že na detaily si nevzpomíná, protože měl být ve stavu přechodného pominutí smyslů. Jeho právník se snažil soudce přesvědčit, že měl Frýbl kvůli svému působení na misích v Kosovu velice chatrnou psychiku. Odborníci ale nepoříčetnost v době vraždy vyloučili.

Vrah měl po útoku utéct z místa činu na saních tažených psím spřežením. Nalezen byl podchlazený ve sněhu a mrazu okolo minus 30 stupňů Celsia.

Zainab

Pákistánci zuří: Znásilnění a vražda osmileté dívky vyvolala vlnu pobouření po celé zemi

Finský soud si s Čechem nebral servítky a po více jak ročním projednáváním rozhodl o trestu doživotí. Jak ale podotýká server Daily Mail, odsouzení na doživotí ve Finsku si jen zřídka kdy odsedí více než 14 let. Soud Frýblovi také nařídil finanční kompenzaci rodině oběti ve výši 40 tisíc dolarů.

reklama

reklama