Celníci na letišti zadrželi dva pašeráky drog. V těle měli dohromady přes 200 kapslí s kokainem

Celníci na pražském letišti Václava Havla v Ruzyni odhalili dva pašeráky drog. Ve svých tělech měli celkem 200 kapslí plných kokainu. Zda byla droga určena pro český trh, nebo k distribuci do další země, je momentálně předmětem dalšího šetření.
Celníci na letišti zadrželi dva pašeráky drog
Celníci na letišti zadrželi dva pašeráky drog
Celní úřad Praha Ruzyně

reklama

„V minulém týdnu odhalili celníci na pražském letišti Václava Havla v Ruzyni dvojici polykačů kokainu. Jednalo se o dva cizince ve věku 25 a 35 let, kteří přicestovali do Prahy ze Sao Paula přes Lisabon,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Ke kontrole byla dvojice vytipována kvůli jejich neobvyklému chování. Při osobní prohlídce ani důkladné prohlídce jejich zavazadel, ale drogy nalezeny nebyly. Následné lékářské CT vyšetření ale odhalilo, že pašeráci mají kapsle s drogou přímo v těle.

 

Antonio Halili

VIDEO: Filipínského starostu zastřelili přímo během slavnostní ceremonie

Kurýrům hrozí až 10 let vězení

„Během tří dnů vyšlo z těl pašeráků 141 a 61 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain. Celková hmotnost všech kapslí včetně drogy byla 1 057 gramů,“ upřesnila Miškovská.

Znalecký posudek Kriminalistického ústavu Praha potvrdil, že jde o směs lavamisolu s velmi vysokou koncentrací kokainu. Zda byla droga určena na český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření.

„Cizinci byli předáni Národní protidrogové centrále Policie ČR k zahájení trestního stíhání pro podezření ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce 2 až 10 let,“ uzavřela Miškovská.

reklama

reklama